626 1.8 2000r. Całkowity brak nawiewu

Postprzez dwdpp » 14 sty 2021, 14:05

Dodam na samym początku, że przekopałem się przez mnóstwo postów z możliwymi usterkami i na chwilę obecną brakuje mi już pomysłów co może być nie tak (wymienię wszystko w dalszej części postu).

Cześć,
Posiadam Mazdę 626 1.8 2000r.
Od dłuższego czasu mam całkowicie niesprawny nawiew, przy aktualnej pogodzie nie mam możliwości ruszyć się z domu, szyby parują, jazda jest troszkę niebezpieczna.

Awaria wyglądała w sposób następujący:
Wracając z pracy miałem odpaloną dmuchawę na maksymalny bieg. Kiedy dojechałem do domu, zgasiłem silnik i wyjąłem kluczyk, dmuchawa dalej dmuchała powietrze (co w ogólne nie powinno się wydarzyć), moc dmuchawy nie zareagowała również na zmniejszenie mocy pokrętłem i na całkowite jej wyłączenie. Dopiero ponowne uruchomienie zapłonu i wyłączenie go spowodowało, że dmuchawa przestała dmuchać i to był ostatni moment w którym działała. Kolejne próby uruchomienia dmuchawy na żadnym poziomie nie budziły nawiewu.

Pierwsza rzecz jaką sprawdziłem: bezpieczniki – wszystkie są okej, te pod maską jak i te obok kierowcy.
Druga rzecz: podmieniłem przekaźniki – nic to nie dało.
Trzecia rzecz: podłączyłem bezpośrednio dmuchawę pod prąd – dmuchawa działa, silnik jest sprawny
Czwarta rzecz: kupiłem nowy rezystor i wymieniłem – nic to nie dało


Jakieś pomysły?
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 14 sty 2021, 13:50
Posty: 1
Auto: Mazda 626 GF/GW 1.8 12v 2000r.

Postprzez zadra » 15 sty 2021, 00:52

pomierzyłeś napięcia?
skoro przekaźnik jest ok, to może coś z okablowaniem nie jest ok..
sprawdź na zasilaniu przy dmuchawie, czy jest napięcie.
Jest możliwe, że "nowy" rezystor jest uszkodzony (jeśli nie jest fabrycznie nowy to tym bardziej)Ale dmuchawa powinna i tak chodzić z prędkością max nawet z uszkodzonym rezystorem (Tak ki się wydaje)

Generalnie – sprawa elektryczna I jeśli się nie czujesz, to poszukaj dobrego warsztatu- powinni w miarę szybko zdiagnozować przyczynę.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez crysis006 » 3 cze 2021, 13:46

Witam może problem lezy w panelu sterowania podkładałeś jakis?
Początkujący
 
Od: 14 lip 2020, 00:35
Posty: 31
Auto: Mazda 626 1999rok 2.0 115km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6