Nie działa radio, oświetlenie wnętrza, zegarek – rozwiązane (spalony bezpiecznik).

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez wrona1984 » 7 sie 2009, 11:29

Witam,
Usterka jest dość dziwna. Wczoraj słuchając radia i czyszcząc samochód w pewnym momencie radio przestało grać. Nie można go włączyć jak by tego było mało to nie działa jak już wspomniałem światło w środku samochodu, komputer wyświetlający temperaturę no i silniczki regulacji świateł nie ma też dźwięku przy włączeniu świateł przy otwarciu drzwi.
Czy to jest wina jakiegoś głównego bezpiecznika ?
Proszę o pomoc
605-309-579
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 7 sie 2009, 17:00 przez wrona1984, łącznie edytowano 1 raz
wrona1984
 

Postprzez MazDarek » 7 sie 2009, 12:10

wrona1984 napisał(a):Czy to jest wina jakiegoś głównego bezpiecznika ?

Poszukaj w skrzynce z bezpiecznikami, która znajduje się przy przednim nadkolu od strony kierowcy, bezpiecznika oznaczonego o ile dobrze pamiętam jako "room" (w GD to jest 15A, w GF nie wiem). On odpowiada za to co Ci nie działa.

Proszę, popraw temat na zgodny z regulaminem pisania na forum –> Regulamin . Czas na poprawę – 24H. Jeśli tego nie zrobisz, temat zostanie przeniesiony do kosza.
Pozdrawiam,
Darek

Kiedyś z Mazdowsza teraz na bezmaździu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2004, 15:35
Posty: 1331
Skąd: Ząbki
Auto: Mazda Scenic II ph II :)

Postprzez wrona1984 » 7 sie 2009, 16:59

Dzięki za pomoc już się uporałem znalazłem spalony bezpiecznik.
Pozdrawiam
wrona1984
 

Postprzez prela » 9 lis 2023, 17:13

witam powracam do tematu. Miałem ten sam problem i przynajmniej dwa razy w roku wymieniałem bezpieczni 15A "ROOM" znajdujący się z lewej strony w komorze silnika. Odpowiada on za Radio, Oświetlenie kabiny, otwieranie tylnych drzwi elektrycznych i co ciekawe Migacze bo też nie działają (inne światła zewnętrzne są) Mało tego w gnieździe OBD też nie ma prądu chciałem podłączyć interface i nic.
Dziś przestało działać mówię na pewno bezpiecznik, sprawdzam a bezpiecznik jest ok tylko swąd czuć w kabinie więc coś się spaliło powiązane z tymi urządzeniami tylko jak dojść co i gdzie ? Swąd spalonego plastiku czuć jak by pod deską ale nie wiem czy może ręczny też należy do tego układu bo po spuszczeniu ręcznego cały czas się świeci wykrzyknik na desce.
Proszę o pomoc i radę ???
OK znalazłem usterkę po zapachu! Spalił się moduł komfortu odpowiedzialny za te urządzenie widocznie on palił bezpieczniki aż w końcu sam nie dał rady.

Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-mWzlEfqUeT

Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-4ZuJku7w2R
Początkujący
 
Od: 31 paź 2014, 10:36
Posty: 2
Auto: Mazda 626 2,2 115KM
Mazda 5 2,0 146KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6