626 GF 2.0 DIt 2001 padła klima

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez yama » 31 lip 2021, 16:14

Witam
Pacjent miał wyrzut czynnika przez rurkę- dziura blisko grodzi. Wycięto kawałek wspawano nową. Układ jest szczelny Brak innych wycieków.
Panel klimatronika niby działa ?tj ogrzewanie wentylator nawiiewy wszystko git steruje- klima niby pokazuje jednak nic nie działa/.Wcześniej był ok.
Wymieniłem bezpiecznik od kompresora 15A mam wszystkie napięcia przychodzące mimo to nie załącza się.
Sprawdzono ręcznie- podanie masy na cewkę: kompresor przekaźnik działa, czujnik obok osuszacza ma zwarcie czyli ok, przekaźnik od wentylatora na chłodnicy ok. brakuje masy która wychodzi z komputera auta- dodatkowo chyba powinien też się załączyć wentylator Lewy od chłodnicy wody akurat nie jestem pewny. Przy podaniu cewek do masy klima działa i chłodzi na full brak sterowania
Schematy elektryki posiadam z 2002r oraz 1997 aczkolwiek nie zgadzają się kolory – podobnie wyjścia z samego paneli klimatronika.
-Powinien być jeszcze jeden czujnik ciśnienia od strony zimnej gdzie on jest bo nie znalazłem
-opis wyprowadzeń klimatronika który pin idzie do komputera- chyba że sterowanie jest cyfrowe
– znalazłem wyjścia z komputera aczkolwiek pinologia nie pokrywa się z schematami jak i kolorami
– kupować panel na podmianę ???
Wg mnie powinno być tak przy załączeniu panelu AC sygnał idzie przez czujniki do komputera auta a z tamta jest załączane przekaźnikami
coś pominąłem ew coś sprawdzić ? bo pomysły mi się skończyły
dzięki z góry
MAZDA &M....ITSUBISHI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2007, 18:14
Posty: 570 (1/7)
Skąd: Rzeszow
Auto: mazda 3 1.6 BK/Eclipse 4g63(T awd)

Postprzez yama » 26 sie 2021, 17:40

przyczyna był skorodowany lub przegrzany przewód / w każdym razie rezystancja 44ohm/ na złączce przy ECU idący od czujnika ciśnienia od po stronie wysokiego ciśnienia klimatyzacji.
lokalizacja Prawa strona komputera
MAZDA &M....ITSUBISHI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2007, 18:14
Posty: 570 (1/7)
Skąd: Rzeszow
Auto: mazda 3 1.6 BK/Eclipse 4g63(T awd)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6