Rozładowany akumulator, bezpiecznik "MAIN"

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez przemo12345 » 17 sty 2019, 11:08

Witam. Bez zbędnego opisu co i jak. Akumulator rozładowany po postoju auta. Pobór prądu na postoju około 2.67 A. Po całodniowych próbach z miernikiem wyszło, że jest odpowiedzialny bezpiecznik "MAIN". Co jest zasilane przez ten bezpiecznik? Odchodzą od niego dość grube 4 przewody, wszystkie koloru czarnego. Podejrzewam, że jeden idzie na rozrusznik, jeden na świece żarowe, a pozostałe dwa? Spróbuję go odpiąć i odpalić silnik. Zobaczę co się stanie.
Ps. Musiałem edytować swój poprzedni temat, bo coś źle podpinałem i mi co innego wychodziło.
Edit. Przewód ten dochodzi do alternatora. Wymieniłem na drugi alternator i bez zmian. Auto normalnie odpala i jedzie. Najlepsze jest to, że jak odpalę go i zgaszę, zdejmę klemę i zrobię pomiar to jest ok. Dopiero jak dotknę kilka razy klemą słupka akumulatora, kliknie kilka razy jakiś przekaźnik (zdaje mi się , że w okolicy skrzyni biegów, pompy hamulcowej) i podłączę miernik, to spowrotem pobiera 2.67A.
Dodam jeszcze , że przestał mi działać centralny zamek z pilota. Z kluczyka normalnie zamyka wszystkie drzwi.
Usterka już się naprawiła. Tak naprawdę, to nie mam pojęcia co było. Kupiłem przewód przewód 34mm2 to sobie wymienię akumulator-alternator i masowy też zrobię nowy. Temat do zamknięcia.
Forumowicz

Od: 13 sty 2011, 18:40
Auto: była 323f 1.6 bg
była 323f 2.0 ditd bj
jest 626 2.0 ditd gf 00r.
jest 626 2.0 ditd gf 99r.