Antenka od Radia 626GF Jak zablokować ?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez niedzwiadek833 » 8 paź 2012, 17:02

Może chodzi o to że w Sony jest osobne sterowanie automatyczną anteną i wzmacniaczem. W JVC może być tak że sterowanie anteną i wzmacniaczem odbywa się na jednym wyjściu no i raczej wątpię żeby dało się z tym coś zrobić.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 wrz 2009, 12:02
Posty: 316 (0/4)
Skąd: GA
Auto: GG L8 03 MT
BM PE 16 MT

Postprzez maxim_wawa » 9 paź 2012, 10:33

jak chcesz to przespamowac to teflon w sprayu i powinno wytrzymać zime chyba ze jestes stałym bywalcem myjni automatycznych
NAPRAWA / POGOTOWIE KOMPUTEROWE

PRANIE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ I DYWANÓW, TRZEPANIE MECHANICZNE I USUWANIE SIERŚCI

KOMPLEKSOWE PROJEKTOWANE ARCHITEKTONICZNE I ARANŻACJA WNĘTRZ
http://WWW.AKDECOR.PL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2008, 15:28
Posty: 753 (0/1)
Skąd: Piaseczno
Auto: '03 VW Passat B5FL Vario 1.9 TDI 130KM Tiptronic Highline

Postprzez untara » 9 lis 2012, 19:27

W końcu się zebrałem i podjechałem do serwisu"uświadomiono mnie",że tylko w radioodtwarzaczach sony są dwa plusy który jeden jest odpowiedzialny za antenę,która po przełączeniu na odbiór radia,ona się dopiero wysuwa :(
Początkujący
 
Od: 27 cze 2010, 17:04
Posty: 8
Skąd: Lubelskie
Auto: Mazda 626 GF/GW DITD 2000rok,88kW

Postprzez Simas » 10 lis 2012, 09:45

W poprzednim aucie miałem radio niezbyt znanej firmy CLAtronic USB/SD (bo tylko USB/SD preferuję). Gdy wstawiałem to radio antena która była automatyczna nie działała, siedziało jakieś stare radio na kasety. Po zmianie na nowe antena zaczęła się wysuwać po odpaleniu radia, więc może nie tylko Sony mają dwa plusy.

Osobiście uważam że antena wysuwana może to komfort bo jest ukryta gdy auto sobie stoi na parkingu, ale ja akurat niestety zapomniałem na myjni wyłączyć radia podczas mycia i szczotki po prostu mi ją połamały. Wymieniać mi się nie opłacało bo koszt wahał się od 170-200zł :/ Odpiąłem kostkę i denerwujący silniczek już nie wkurzał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2011, 10:38
Posty: 120 (0/6)
Skąd: B100k
Auto: Mazda 626 GF 2.0 FS '99 + LPG KME

Postprzez gslaw » 13 lis 2012, 01:37

uwaga do takiego radia
Obrazek
kabelek sterujący wysuwaniem anteny jest koloru jasnobrązowego (kabelek przecięty na zdjęciu) W radiu tym jest tylko jedna kostka. Kabel niebiesko-czerwony to zasilanie radia.
Obrazek
Myślałem, że będzie można sterować długością wysunięcia antenki, ale niestety ta się całkowicie chowa albo wysuwa, pewnie trzeba by włącznik na zasilaniu zakładać ale to już za dużo roboty bo antena jest zasilana chyba z innego miejsca. Jednakże i tak jest fajnie bo można słuchać CD bez wysuniętej antenki a zmiana płyty nie powoduje jej chowania i wysuwania – nie wiem wogóle kto mógł wymyślić taką wkurzającą głupotę.
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2011, 01:04
Posty: 115
Skąd: Ciechanów
Auto: 626 gf 2001 2.0 136km

Postprzez untara » 23 lis 2012, 15:24

niedzwiadek833 napisał(a):Może chodzi o to że w Sony jest osobne sterowanie automatyczną anteną i wzmacniaczem. W JVC może być tak że sterowanie anteną i wzmacniaczem odbywa się na jednym wyjściu no i raczej wątpię żeby dało się z tym coś zrobić.
Dokładnie w JVC jedno sterowanie anteny i wzmacniacza.Więc wpiąłem przełącznik na wyjściu do anteny i sam steruję antena kiedy chce posłuchać radia <faja>
Początkujący
 
Od: 27 cze 2010, 17:04
Posty: 8
Skąd: Lubelskie
Auto: Mazda 626 GF/GW DITD 2000rok,88kW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6