Oświetlenie deski – jak wymienić żarówki ?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Wacek » 17 wrz 2010, 23:50

Witam. Szukałem an forum (może źle – ale szukałem) informacji o tym jak się zmienia żarówkę na desce z zegarami. Padłą mi i nie widze czy jade 30 czy 70. Czy są tam jakieś patenty czy poprostu odkręcam i fru?
Będę wdzięczny za inormacje.

Mazda 626 GW, 2000 rok, 2,0 Diesel, 101 kucyków

Pozdrawiam.
Wacek
 

Postprzez VeryCoolMan » 18 wrz 2010, 16:38

Odkręcasz 2 śrubki od osłony zegarów są u góry, na dole masz zatrzaski szarpnij zdecydowanie ale z głową żeby nie pourywać.
Teraz Twoim oczom ukażą się śruby trzymające owe zegary odkręcasz odpinasz kostki zegary masz w rękach, żaróweczek jest nie pamiętam dokładnie ile ale coś koło pięciu :) wyciągasz stare lecisz do sklepu kupujesz nówki sztuki z zielonymi kapturkami zakładasz składasz wszystko i zegary jak nówki Powodzenia!
Obrazek
Obrazek
マツダ永遠に
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 14:10
Posty: 640 (1/0)
Skąd: Południowy wschód
Auto: Xedos 9 TA 2,5v6

Postprzez Wacek » 18 wrz 2010, 23:19

Dzięki. Bałem się,że tam wyskoczy jakaś spręzynka, tam odpadnie kuleczka a tam wymsknie się tasiemka. To mam jeszcze jedno pytanie. Przyglądnąłem się dziś co mam podświetlone w środku i tak jakoś mnie denerwuje klima.... Nie mam podświetlonego klawisza ogrzewania szyby tylnej (lampka czerowna się świeci jak włączę ogrzewanie), oraz klawiszy "funkcyjnych" tych na dole do regulacji siły nawiewu, mode, przełączania temp zew/wew. Czy one powinne być podświetlone? No i czy podczas włącania kierunkowskazów powinna błysnąć na chwilke kontrolka od oświetlenia haka hol? (raz mi króto błyska- nie wiem czy to uszkodzenie czy być tak powinno).Czy wł/wył świateł przeciwmgielnych też powinne być podświetlone? coś za ciemno mi w tym aucie ;)

Pozdrawiam.
Wacek
 

Postprzez VeryCoolMan » 18 wrz 2010, 23:55

Wacek napisał(a):Nie mam podświetlonego klawisza ogrzewania szyby tylnej (lampka czerowna się świeci jak włączę ogrzewanie)

panel nawiewów mam analogowy a z tego co piszesz masz cyfrowy więc może się różnić ale u mnie przycisk nie jest podświetlany, świeci tylko gdy włączę ogrzewanie szyby
Wacek napisał(a):oraz klawiszy "funkcyjnych" tych na dole do regulacji siły nawiewu, mode, przełączania temp zew/wew. Czy one powinne być podświetlone?

w tej sprawie nie pomogę mam inny panel :)
Wacek napisał(a):No i czy podczas włącania kierunkowskazów powinna błysnąć na chwilke kontrolka od oświetlenia haka hol? (raz mi króto błyska- nie wiem czy to uszkodzenie czy być tak powinno).

coś mi to dziwnie wygląda..
Wacek napisał(a):Czy wł/wył świateł przeciwmgielnych też powinne być podświetlone?

powinno tak przednich jak i tylnych.

Ogólnie to nie wiem jakim samochodem wcześniej jeździłeś ale w Magdalenach wnętrze nie powala jeśli chodzi o podświetlenie, np. głupie przyciski el. szyb mogły by być podświetlone a nie są ale co zrobić za to czym innym się skośnooka odwdzięczy ;)
Obrazek
Obrazek
マツダ永遠に
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 14:10
Posty: 640 (1/0)
Skąd: Południowy wschód
Auto: Xedos 9 TA 2,5v6

Postprzez Wacek » 19 wrz 2010, 15:43

No jeździłęm biedą.... CC700 potem Passat B4, ale nie w tym rzecz. Kupa przycisków i jak jade w nocy to g.. widać. Żeby trafić w przeciwmgielne to bieda albo Brailem macam. Mnie świeci przycisk otwierania szyb z mojej strony (mam podświetlone AUTO) reszta namacam. Pasażerowie nie muszą :)
Wacek
 

Postprzez pabag » 20 wrz 2010, 13:06

Witam! JA też mam analogowy panel i podświetlenia tych pokręteł odnawiewu i temperatury wogóle mi sie nie swięcą! nie mam pojęcia jak to wymienić. rozebrałem tam chyba już wszystko a do żarówek nie moge się dostać! próbowałęm od strony radia, nic, próbowałem od dołu też nic, wyjąć tego panelu się nie da. przez to całe rozbieranie to sie dowiedzialem ze w popielniczce tez jest żarówk! to sie udało wymienić :–) jakby ktoś wiedzial jak tamte zarówki wymienić to też będe wdzięczny!
Początkujący
 
Od: 27 cze 2010, 21:16
Posty: 6
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 626 DITD

Postprzez piasek2006 » 20 wrz 2010, 20:19

przyciskod tylnej szyby jak i pod wyświetlaczem klimatronika są podświetlane widzę, że lecą te same zaróweczki bo u mnie też nie świeciły, musisz go wyjąć i zdjąć obudowę z tyłu i tam będzie 3 żaróweczki wymień je a będzie widno :) , u mnie też na chwilę błyska dioda przy włączaniu kierunkowskazów, na klawiszu ( no właśnie nie wiem od czego on jest inni tam mają TCS a ja mam tylko zieloną diodę). Włączenie świateł przeciwmgielnych jest sygnalizowane na desce na dole, ale przyciski też są podświetlane jeśli ci się nie święcą to też będą żaróweczki do wymiany. A tak szczerze mówiąc jeszcze w żadnym aucie tyle żaróweczek nie wymieniłem co w Madzi :) ale teraz wszystko świeci jak na choince
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2010, 12:05
Posty: 45
Skąd: WZW i okolice
Auto: Mazda 626 GF 1997
2.0 benzynka + LPG

Postprzez Wacek » 20 wrz 2010, 21:28

To co mryga (u mnie zielone) ma symbol haka holowniczego. to nie klawisz tylko kontrolka fabrycznego haka. Mryga jak włączysz kierunkowskaz gdy masz podpiętą przyczepę. To sygnalizator że światła z przyczepy działają. Miałem coś takiego także w pasku B4. Przydatne jak się targa przyczepe. No to wszystko jasne. Musze tylko wybadać jak się wyjmuje tego klimatronika. Jakieś sugestie?

Podziękowania dla wszystkich za informacje.
Wacek
 

Postprzez piasek2006 » 21 wrz 2010, 06:09

klimatronika bardzo prosto sie wyjmuje po bokach masz dwie takie pionowe zaślepki szerokości 0,5 cm musisz je podważyć i wtedy ukarzą ci się dwie dziurki po każdej stronie włoż tam jakiś sztywny drut mogą być gwoździe poczujesz przy wkładaniu lekki opór to znaczy, że odgieły się takie łapki jak nieraz przy radiu i trzebą pociągnąć do siebie wyjdzie jedna strona a potem tak samo z drugą no i będziesz miał klimatronika na wierzchu. Odepnij kostki wyciągnij odkręć dwie śruby z tyłu będziesz widział na plastikowej obudowie a dalej to już tylko bajka :) . Wcale nie trzeba się męczyć i zdejmować plastikowej ramki wkoło konsoli jak to niektórzy opisywali. Przynajmniej jeśli posiadasz klimatronika, komputer i radio nie wiem jak to się ma do pokręteł jeśli ktoś posiada może wtedy trzeba ramkę zdejmować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2010, 12:05
Posty: 45
Skąd: WZW i okolice
Auto: Mazda 626 GF 1997
2.0 benzynka + LPG

Postprzez sadi00 » 22 wrz 2010, 07:46

Też mam problem z podświetleniem manualnej klimy. Ni cholery nie da się zdjąć panelu, bo z tyłu jest kilka linek na które oczywiście trzeba uważać. Ale na miłość boską, jadę w nocy i nie widzę nic gdzie jest jest jakie pokrętło. Ale oczywiście podświetlenie popelniczki udało mi sie zmienić, tylko jak sie zabrać za penel Klimy :(
Po za tym zmieniłem oświetlenie zegarów z zielonego na czerwone, tylko coś słabiutko świeci. Czy to wina żaróweczek ledowych które założyłem czy czegoś innego??
Lipsko Radom Warszawa Toruń znów Warszawa
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2010, 07:49
Posty: 42 (2/0)
Skąd: aktualnie Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 B+G 147 KM '05

Postprzez pabag » 22 wrz 2010, 12:07

sadi00[b]–[/b]tak jak napisał verycoolman trzeba wyjąć radio i od góry najpierw odpiąć przycisk od klimy i podgrzewania szyby a następnie wysunąć je do przodu , i pod każdym z nich są żaróweczki na wcisk, miejsca mało ale bez problemu da się wymienić, żarówki są całoszklane 1,2 W w gumowym zilonym kondonku, ja nie założyłem tego kondonka – lepiej świeci.

Ja natomiast mam pytanie o żarówki deski rozdzielczej! te duże od podświetlenia prędkościomierza i obrotomierza, powinny być W5W czy W3W bo na oryginalnych nie jest napisane! założyłęm 5 watowe ale nie chce zeby sie tam coś od temperatury przykopciło. pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 27 cze 2010, 21:16
Posty: 6
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 626 DITD

Postprzez pabag » 22 wrz 2010, 12:12

a jeszcze mi sie przypomniało! Czy przycisk od świateł przeciwmgielnych w pozycji wył. też powinien się świecić? ( po właćzeniu jest lampka na desce) i czy potencjometr natężenia podswietlenia tablicy rozdzielczej tez jest poświetlany? u mnie obydwa się nie swiecą!
Początkujący
 
Od: 27 cze 2010, 21:16
Posty: 6
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 626 DITD

Postprzez flinio » 22 wrz 2010, 13:24

Przycisk od świateł przeciwmgielnych w pozycji wył. też powinien się świecić, i ten potencjometr też jest podświetlany.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2009, 14:51
Posty: 111
Skąd: Radom
Auto: MaZdA 626GF 2.0 1998

Postprzez sadi00 » 22 wrz 2010, 19:19

pabag napisał(a):sadi00[b]–[/b]tak jak napisał verycoolman trzeba wyjąć radio i od góry najpierw odpiąć przycisk od klimy i podgrzewania szyby a następnie wysunąć je do przodu , i pod każdym z nich są żaróweczki na wcisk, miejsca mało ale bez problemu da się wymienić, żarówki są całoszklane 1,2 W w gumowym zilonym kondonku, ja nie założyłem tego kondonka – lepiej świeci.

Wymieniłem żarówki i świeci, ale zdarzyła się rzecz straszna – mienowicie wyskoczyła mi kuleczka od pokrętła kierunku podmuchu. Czy ktoś może ma jakiś pomysł czym ją zastąpić aby czuć było gdzie jest ustawione pokretło?? Jestem strasznie zły ponieważ nie dosyć że zgubiłem kulke to jeszcze okazało się że sprężynka była złamana.
Więc ładnie świeci ale pokrętło nie ma sekwencyjnego przesuwu. I tak źle i tak nie dobrze :/
Lipsko Radom Warszawa Toruń znów Warszawa
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2010, 07:49
Posty: 42 (2/0)
Skąd: aktualnie Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 B+G 147 KM '05

Postprzez Wacek » 22 wrz 2010, 21:20

Dobra... teraz sie będziecie śmiać ze mnie... Rozmontowałem wyłącznik halogenów i przeciwmgielnych. Jak ja mam do cholery wyjąć te żarówki? Toć to takie gówn.... że tego ręką złapać się nie da. Wyjąć do góry? Wykręcić? Obrócić i wyjać? Co ja mam z tym zrobić?

P.S. Obawaim że to pieroństwo się... wylutowuje... ale masakra...
Wacek
 

Postprzez VeryCoolMan » 22 wrz 2010, 23:57

Wacek napisał(a):Dobra... teraz sie będziecie śmiać ze mnie... Rozmontowałem wyłącznik halogenów i przeciwmgielnych. Jak ja mam do cholery wyjąć te żarówki? Toć to takie gówn.... że tego ręką złapać się nie da. Wyjąć do góry? Wykręcić? Obrócić i wyjać? Co ja mam z tym zrobić?

<lol> w tym włączniku żaróweczki masz lutowane nie wiem czy rozebrałeś go już na części, piszesz że rozmontowałeś to powinieneś już widzieć co jest grane.. ? a jeśli jeszcze nie rozłożyłeś to uważaj na sprężynki i i śruciki bo może być wesoło..
Obrazek
Obrazek
マツダ永遠に
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 14:10
Posty: 640 (1/0)
Skąd: Południowy wschód
Auto: Xedos 9 TA 2,5v6

Postprzez pabag » 23 wrz 2010, 07:43

no jeśli włącznik przeciwmgielnych i potencjometr tez są podświetlane to czeka mnie znowu rozbieranie :–) ale to że są lutowane to już wogóle mi sie nie podoba! dzięki za info! pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 27 cze 2010, 21:16
Posty: 6
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 626 DITD

Postprzez Wacek » 23 wrz 2010, 10:47

No mam to w ręce... Jakoś poszło. Nauczyłęm się rozkładać takie elementy pod kocykiem. Wszystko jest :D Tylko te żaróweczki mnie podirytowały... Gdzie ja kupie takie zarówy? Nawet nie wiem co to za żarówki, jaka moc etc... No cóż... zawsze mogę kupić nowy wyłącznik za 95 PLN:)

Pozdrawiam.
Wacek
 

Postprzez Riki » 23 wrz 2010, 17:00

VeryCoolMan napisał(a):jeśli jeszcze nie rozłożyłeś to uważaj na sprężynki i i śruciki bo może być wesoło..


Potwierdzam <lol> fuc* grrrr..... teraz czas to poskładać <rotfl>
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez gnat74 » 27 lis 2010, 18:52

witam

Znalazlem kilka odpowiedzi co ma byc podswietlone..
A co z regulacja wysokosci reflektorow?Tez jes podswietlona?Bo u mnie ciemnosc..
Usmialem sie z wlasnej glupoty..Mam hak i byla sobie zielona dioda,podlaczona do przerywacza...a ze nie swiecila elegancko odcialem przewody a diode wykorzystalem jako kontrolke swiatel mijania..
za nic bym nie zgadl,ze mryga po dolaczeniu przyczepy..A,ze w zaslepionym przycisku bylo jeszcze miejsce wstawilem druga dide i pokazuje niezamkniete drzwi :)
Początkujący
 
Od: 8 lip 2010, 17:52
Posty: 14
Skąd: Kłodzko
Auto: mazda 626 DITD 1999
ladniutka :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6