Kody błędów – AIR BAG

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez fachura » 14 lis 2006, 00:11

Witam wjmij ten sensor fotela i zastąp go rezystorem o tolerancji 670 ohm wykasuj błąd i po sprawie i choinka zniknie.
NIE MA TO JAK PĘDZĄCA GWIAZDA MERCEDES-BENZ
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 kwi 2004, 20:26
Posty: 56
Skąd: Białystok

Postprzez janek » 14 lis 2006, 19:03

ram napisał(a):U mnie też pojawił się problem-choinka z kontrolkami airbagu. Po przeczytaniuu tego wątku myślałem, że trzeba się zabrać za przecinanie kabelka. Okazuje się jednak, że to chyba wpływ wilgoci (zjawisko pojawiło sie po nastaniu typowej jesieni). Gdy pojeździ się dłużej (ok. 20-30 min) kontrolki gasną.


Miałem tak samo...teraz mam niegasnącą dyskotekę – kabelki do cięcia (kod 48).
To tylko kwestia czasu. :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2005, 17:51
Posty: 98
Skąd: Warszwa
Auto: 626GF 1998 2.0 16v

Postprzez ram » 15 lis 2006, 09:37

janek napisał(a):
ram napisał(a):U mnie też pojawił się problem-choinka z kontrolkami airbagu. Po przeczytaniuu tego wątku myślałem, że trzeba się zabrać za przecinanie kabelka. Okazuje się jednak, że to chyba wpływ wilgoci (zjawisko pojawiło sie po nastaniu typowej jesieni). Gdy pojeździ się dłużej (ok. 20-30 min) kontrolki gasną.


Miałem tak samo...teraz mam niegasnącą dyskotekę – kabelki do cięcia (kod 48).
To tylko kwestia czasu. :]

Być może. Jak na razie, od soboty, jest OK.
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2006, 18:03
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626 GW 1,8i 98r. LPG SGI

Postprzez yxus » 15 lis 2006, 10:21

Mam mazde mx-6 i tez mi miga kontrolka air-bag pokazując błąd 51. Probuje sie dowiedziec gdzie konkretnie jest usterka bo bez sensu rozkręcać pół samochodu. Czy ma ktoś może opis kodów błędów do mx-6?? Jak dzwonie do serwisu to nie chcą mi nic powiedzieć oczywiście.
Dzięki i pozdrawiam
yxus
 

Postprzez ram » 5 gru 2006, 21:33

Postanowiłem zrobić porządek z "choinką". Po wyjęciu osłony (obok pedału gazu) ujrzałem dwie wtyczki:
1. górna, niebieska, z dużą ilością podłączonych kabelków, podłączona do gniazda w metalowej obudowie
2. niżej, trochę na prawo, czarna, podłąona do pudełeczna wielkości pudełka od zapałek
Kabelek czarny z czerwonym paskiem znalazłem w górej, niebieskiej. Czy on ma byc przecięty? Nadmieniam, że nie mam klimatronika (jak XandY).
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2006, 18:03
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626 GW 1,8i 98r. LPG SGI

Postprzez xANDy » 5 gru 2006, 22:49

ram napisał(a):XandY

hmm – xANDy
obecność klimatronika nie ma tutaj nic do rzeczy. Elektronika jest ta sama, więc po prostu zrób to i po krzyku. Tylko zaizoluj te cięte przewody.
Oczywiście mowa o:
newbie napisał(a):przetnij przewód czarny z czerwonym paskiem (4-ty PIN)
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez ram » 5 gru 2006, 23:17

xANDy napisał(a):obecność klimatronika nie ma tutaj nic do rzeczy. Elektronika jest ta sama, więc po prostu zrób to i po krzyku.

Pisałeś o swojej, ze strachem wykonanej, operacji zaznaczając, że u Ciebie było trochę inacze – bo masz klimatronik. Tak więc ten fakt przywołałem.
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2006, 18:03
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626 GW 1,8i 98r. LPG SGI

Postprzez xANDy » 6 gru 2006, 10:34

Tak napisałem, bo nie wiedziałem wtedy gdzie jest owa pucha. Myślałem (pomyliłem z konsolą <lol>), że ze względu na klimatronik znajduje się w innym miejscu aż nie dowiedziałem się co to jest ów kanał środkowy... :D
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez ram » 6 gru 2006, 21:39

Przeciąłem kabelek, ten czarny z czerwonym paskiem. I ... wymiguje mi teraz kod 45 <glupek2> Czyli choinki ciąg dalszy. I co z tym teraz zrobić?
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2006, 18:03
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626 GW 1,8i 98r. LPG SGI

Postprzez xANDy » 6 gru 2006, 22:06

jest jeszcze coś takiego:
newbie napisał(a):nad sterownikiem poduszek jest dodatkowy interfejs PODSu...z niego po prostu wypnij wtyczkę (gdyby po włączeniu zapłonu okazało się, że żółta lampka poduszek świeci ciągłym światłem, to znaczy że po odpięciu wtyczki zwarł się "short connector" i musisz wykonać jeszcze jedno cięcie: kabelka niebieskiego z pomarańczowym paskiem – oczywiście w odpiętej wtyczce)

Warto to sprawdzić, chociaż nie daję pewności...

Ewentualnie kolega miał to samo:
badolog napisał(a):zrobiłem tak jak w opisie i zółta lampka zgasła a czerwona wystukuje kod 45

więc zamailuj do niego na PW to zapewne poda Ci jak on się z tym uporał.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez ram » 7 gru 2006, 16:06

Wygląda na to, że przeciąłem niewłaściwy kabelek. Ale tylko jeden był czarny z czerwonym paskiem (i w dodatku 4 pin) <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2006, 18:03
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626 GW 1,8i 98r. LPG SGI

Postprzez ram » 8 gru 2006, 14:50

Eksperymentów ciąg dalszy. Ponieważ upewniłem się, że przeciąłem właściwy kabelek we wtyczce sterownika poduszek (po tej operacji pomarańczowa kontrolka świeciła stale, a czerwona wymigiwała kod 45) więc wziąłem się za wtyczkę od PODS-u (mała czarna w czarnym pudełku). Najpierw, na próbę, odłączyłem wtyczkę i przekręciłem zapłon – pomarańczowa się nie zaświeciła, czerwona po chwili zgasła. Zabrałęm się więc za kabelek niebieski z pomarańczowym paskiem – przeciąłem, zaizolowałem, włączyłem wtyczkę, a potem zapłon. I tu, niestety, rozczarowanie – pomarańczowa kontrolka nie świeci, ale czerwona dalej miga kod 45 <glupek2>
I co z tym zrobić? W ogóle, czy jeszcze jakąś rolę ma do spełnienia interfejs PODS-u po przecięciu opisanych kabelków? Czy można całkiem podłączyć od niego wtyczkę? Czy wtedy poduszki i pasy się uzbrajają?
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2006, 18:03
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626 GW 1,8i 98r. LPG SGI

Postprzez xANDy » 8 gru 2006, 15:22

Hej kolego... miałeś dobrze i "przegiąłeś". Trzeba było zostać przy przecięciu jednego kabelka i wyjęciu wtyczki. Niepotrzebnie przecinałeś tamten drugi (tamtego przecina się, tylko wtedy, gdy zaczyna mrugać – jest to chyba objaw zwarcia wewnątrz wtyczki specjalnego złącza).
newbie napisał(a):we wtyczce sterownika poduszek (znajdziesz go nad tunelem środkowym, pod nagrzewnicą) przetnij przewód czarny z czerwonym paskiem (4-ty PIN)
Nad sterownikiem poduszek jest dodatkowy interfejs PODSu...z niego po prostu wypnij wtyczkę

Dalej newbie napisał, że:
gdyby po włączeniu zapłonu okazało się, że żółta lampka poduszek świeci ciągłym światłem, to znaczy że po odpięciu wtyczki zwarł się "short connector" i musisz wykonać jeszcze jedno cięcie: kabelka niebieskiego z pomarańczowym paskiem – oczywiście w odpiętej wtyczce

Więc weź i zlutuj z powrotem ten drugi kabelek.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez ram » 8 gru 2006, 15:37

Dokładnie rzecz biorąc
newbie napisał(a):nad sterownikiem poduszek jest dodatkowy interfejs PODSu...z niego po prostu wypnij wtyczkę (gdyby po włączeniu zapłonu okazało się, że żółta lampka poduszek świeci ciągłym światłem, to znaczy że po odpięciu wtyczki zwarł się "short connector" i musisz wykonać jeszcze jedno cięcie: kabelka niebieskiego z pomarańczowym paskiem – oczywiście w odpiętej wtyczce)

Zasugerowałem się, że wtyczkę nalezy wypiąć w celu przeicęcia kabelka (gdyby żółta kontrolka świeciła ciągłym światłem).
Ale skoro wtyczka od PODA-a ma być odłączone, to przcięcie kabelka nie przeszkadza – po co go więc lutować?
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2006, 18:03
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626 GW 1,8i 98r. LPG SGI

Postprzez xANDy » 8 gru 2006, 16:52

Łejery..... <killer>
Zrób tak jak trzeba i będzie tak jak trzeba a nie wymyślaj następnej metody!

Tam jest zapewne (we wtyczce) czujnik wpięcia wtyczki – przecięcie tego kabelka powoduje sygnał cyfrowy. Powinien się sam pojawić/zniknąć więc w "przypadku wypadku" należy go zasymulować.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez ram » 8 gru 2006, 17:11

Na zdrowy rozum: skoro wtyczka ma być wypięta, to nie ma znaczenia czy kabelek "kończy się" we wtyczce, czy trochę wcześniej. I nic nie ma tu do rzeczy magiczne słowo "cyfrowy"? Bo musiałby we wtyczce być jakiś, powiedzmy, czujnik, który sprawdziłby czy kabelek dochodzi do wtyczki.
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2006, 18:03
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626 GW 1,8i 98r. LPG SGI

Postprzez xANDy » 8 gru 2006, 21:51

i co z Tobą zrobić.............
<czytaj> co SAM napisałeś:
ram napisał(a):Ponieważ upewniłem się, że przeciąłem właściwy kabelek we wtyczce sterownika poduszek (po tej operacji pomarańczowa kontrolka świeciła stale, a czerwona wymigiwała kod 45) więc wziąłem się za wtyczkę od PODS-u (mała czarna w czarnym pudełku). Najpierw, na próbę, odłączyłem wtyczkę i przekręciłem zapłon – pomarańczowa się nie zaświeciła, czerwona po chwili zgasła

i DOKŁADNIE o to chodziło !! o nic więcej. Tak ma być.
ram napisał(a):Zabrałęm się więc za kabelek niebieski z pomarańczowym paskiem – przeciąłem,

po co?? skoro miałes to co miało być to po co dalej grzebałeś?!

Amen – koniec dyskusji – doprowadź do tego stanu co w pierwszym cytacie.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez bartbet » 11 gru 2006, 10:10

w moi siedzisku pasażera została zniszczona mata do poduszek i świeci błąd pomarańczowy i czerwony. więc wywaliłem mate i na kostce pod siedzeniem odłączyłem poduszke pasażera ale świeci dalej błąd więc pytam jak połączyć te kabelki przy kostce żeby nie świecił błąd a w razie dzwona walnęły wszystkie poduchy. przy kostce są trzy kable..... jak je połaczyć żeby było ok?
BETON
Początkujący
 
Od: 22 lis 2006, 09:55
Posty: 5
Skąd: rudy
Auto: mazda premacy 2.0 tdi 2000r

Postprzez akinom » 20 sty 2007, 13:31

witam

Mam taki problem miałem uszkodzona tesme airbagu w kierownicy , kupilem tasme i wielce uradowany ze kontrolka air bagu zgasnie założylem , a tu kiszka zmienil sie tylko kod mrugania kontrolki na 51- wewnętrzny bezpiecznik Monitora Diagnostyki , nie wiem co to jest ? moze ktos wie ? bede wdzięczny

dzieki
Piotrek
Pozdrawiam
Piotrek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 27 sty 2006, 23:08
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Auto: mazda Millenia 2.3 miller

Postprzez akinom » 20 sty 2007, 19:54

witam

Mam taki problem miałem uszkodzona tesme airbagu w kierownicy , kupilem tasme i wielce uradowany ze kontrolka air bagu zgasnie założylem , a tu kiszka zmienil sie tylko kod mrugania kontrolki na 51- wewnętrzny bezpiecznik Monitora Diagnostyki , nie wiem co to jest ? moze ktos wie ? bede wdzięczny

dzieki
Piotrek
Pozdrawiam
Piotrek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 27 sty 2006, 23:08
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Auto: mazda Millenia 2.3 miller

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6