Kody błędów – AIR BAG

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mazda-626-Koch » 20 sie 2019, 21:34

Dobry wieczór
powracam z moim problem czyli :
7 : (Passenger's airbag) : Wiring, open/short circuit, passenger's airbag, SRS control module
po zamontowaniu emulatora obecności pasażera ,problem ustał na około 2 lata ,
a teraz powrócił czyli jak wyżej 7 krótkich błysków przerwa i tak dalej.
Kostka emulatora ma zasilanie ,co ciekawe usterka pojawia się w nieregularnych odstępach czasowych.
Kostki pod fotelem są sprawdzone i przeczyszczone.
Proszę o podpowiedź czego i gdzie należy poszukać dalej , aby usunąć usterkę ?
Jeszcze jedno w siedzeniach kierowcy i pasażera znajdują się boczne poduszki.
Gdzie są ich kostki połączeniowe ? oraz gdzie znajduje się złącze poduszki posażera ?
pod schowkiem ?
Czy ktoś miał podobny problem ?
Początkujący
 
Od: 31 sty 2016, 15:50
Posty: 13 (1/0)
Auto: Mazda 626 kombi-1999-GW benzyna/lpg

Postprzez dansomi » 21 sie 2019, 19:26

Może emulator ma już dość bądź jest słabej jakości i trzeba np luty poprawić. Trudno powiedzieć ale ja stawiam na winę emulatora
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2016, 09:43
Posty: 213 (0/5)
Skąd: KN/DW
Auto: Mazda 626 2.0 115 1998 GW

Postprzez Mazda-626-Koch » 21 sie 2019, 20:35

Cześć,
zrobię jak sugerujesz i raz jeszcze dokładnie sprawdzę emulator i jego połączenia ,
dzięki.
Początkujący
 
Od: 31 sty 2016, 15:50
Posty: 13 (1/0)
Auto: Mazda 626 kombi-1999-GW benzyna/lpg

Postprzez dansomi » 22 sie 2019, 01:46

Nie wiem jak jest zbudowany emulator bo skorzystałem z opcji na forum – zubożenie o system PODS czy jakoś tak, chodzi o przecinanie kabelków. Od prawie 4 lat mam z tym spokój. Więc jak pisałem, nie wiem jak jest zbudowany ale podejrzewam że jest tam jakaś płytka drukowana z jakimiś rezystorami czy innymi pasywnymi układami, jak jest lipnie wykonane to możliwe że odzywają się zimę luty czy po paru skanery jakości elementy nie trzymają parametrów i dlatego się tak dzieje. Ale najprościej wyczyścić dobrze styki i ewentualnie podgiąć. Co do kostek. Kostki poduszek z foteli są pod fotelem, prawdopodobnie tam gdzie wspinasz emulator (chyba żółte, pod fotelem kierowcy powinna być jedną i to jest od airbaga). Poduszka w desce nie pamiętam ale najprościej znaleźć np na allegro poduszkę i domyślić się po lokalizacji kabla i jego długości gdzie może być wpięty. Ale wydaje mi się że jak zdejmiesz schowek to dojrzysz też i kostkę patrząc od spodu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2016, 09:43
Posty: 213 (0/5)
Skąd: KN/DW
Auto: Mazda 626 2.0 115 1998 GW

Postprzez Woj Tech » 2 sty 2021, 15:53

Panie i Panowie w mojej 323 BJ polift świecił 47.Zastosowałem się do porad i uciąłem czarny przewód w pierwszej wtyczce oraz odpiąłem wtyczkę pod fotelem zostawiając tą od napinacza podpiętą.47 zgasł ale świeci 26.Wujek Google mówi że ten kod to poduszka boczna pasażera.Na logikę system ma chyba rację no bo jak wtyczka pod fotelem odpięta to i nie ma kontaktu z poduszką boczną fotela.Podepnę to wraca 47.Podpowiedzcie co mogę dalej zrobić z tym fantem? Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 2 sty 2021, 15:38
Posty: 2
Auto: 323 BJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6