Zawieszenie

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez snake177 » 16 maja 2022, 19:45

Część wszystkim forumowiczą.

Mam problem z mazda 6 wersja sport dynamic 2,5 rocznik 2009 zgazowania. Problem polega na tym że tył nisko siedzi i na przewyższeniach opona trze o nadkole. Mechanik zaglądał mówi że ok tylko może być to wina zużycia sprężyn.
Chce wymienić je na nowe tylko pytanie na jakie żeby tył się podniósł?
Co polecacie?

A druga sprawa przód. Przód już nie siedzi nisko ale przy progach zwalniających jak pojadę szybciej to słychać stuknięcie. Mechanik stwierdził że wszytko jest ok. Czy może to być również wina sprężyn zużytych że po prostu ten skok jest już taki krótki że sprężyna ugina się do końca i to powoduje takie stuknięcie?

Mieliście taki problem/problemy ze swoimi samochodami?

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 7 lip 2019, 06:56
Posty: 2
Auto: Mazda 6 kombi GH 2009
2.5 MZR

Postprzez Beny » 16 maja 2022, 19:57

Jakie masz sprężyny? Jakie felgi oryginalne 18? Wydaje mi się że przy ori raczej nie ma szans nawet mając gaz żeby tarło.
Mam eibachy, gaz i felgę 19 i nie obciera, ale fakt stała troche niżej więc podłożyłem 1cm podkładkę i jest teraz rowno.
Przód jeśli wszystko wyszarpane i nic nie znalazłeś, możesz spróbować wymienić odboje amorów, one się wyacieraja i powodują puknięcia. Koszt odboju śmieszny 20zl ale trzeba ściągać amora i sprężynę.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez snake177 » 16 maja 2022, 22:40

Tak felgi 18 a sprężyny chyba oryginalne. Wiesz no to nie trze po równym tylko jak na chopkach przejadę to słychać jak opona opiera. Za chwilę na wakacje chce jechać a tu dupa auta siedzi dorzucę jeszcze 4 rowery na hak to już w ogóle. W zeszłym roku nie siedzialo aż tak ale jak na wakacje jechałem i auto po brzegi załadowane 4 osoby plus rowery to prześwit był tak mały że palca nie szło tam włożyć
Początkujący
 
Od: 7 lip 2019, 06:56
Posty: 2
Auto: Mazda 6 kombi GH 2009
2.5 MZR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6