Jeden głośny stuk w lewym i prawym kole przy przejezdzie przez próg zwalniający

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez martin77 » 21 sie 2018, 10:31

Panowie przejrzałem forum i nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi na problem który trapi moja mazde 6 kombi.A mianowicie jestem po wizycie w ASO byłem na trzepakach dwóch innych mechaników przejrzało mi dokładnie zawieszenie i nic nie znaleziono po za luzami na maglownicy ktora oddałem do regeneracji i po wymianie łożysk i tuleji stuków w maglownicy nie słychać .Wymieniono mi rowniez poduszke silnika i dwie tylne tuleje [waaaczego?].
Problem pojawia sie w momencie kiedy auto stoi z dzien dwa na parkingu i z racji tej ze na moim parkingu jest duzo progow zwalniajacych pierwsze co mnie wita to mocny pojedynczy stuk w przednim zawieszeniu raz lewa strona raz prawa strona pisze raz bo ten stuk slyszalny jest tylko raz kazdy nastepny prog to błoga cisza. Kużwa nie moge tego problemu rozwiązać macie może jakiś pomysł? Spotkaliscie sie z tym samym problemem i udało wam sie go rozwiązać? Jak na moje ucho stuki pochodzą gdzieś z górnych mocowań amortyzatorów a może sprezyny? Amorki przednie maja po 80% czyli sa jak nowe.Przecież nie moge kazac mechanikowi wejsc w komore silnika i sluchac tych stuków a potrafią one być czasami naprawde [tiiit] glośne. Jest to taki wyrazisty stuk jakby zaraz miało coś sie rozwalic jakby kasztan spadl na dach z tym ze wyraznie slychac jakby stuk odgniatający gdzies z mocowan,sprezyn......Spróbuje go nagrać i dołączyc filmik.
Podsumowujac amorki sprawne, [waaaco?] drazki,maglownica wszystko sprawne bez luzow,opony nowe zbieznosc ustawiona w 3D.........ma ktos jaki pomysl??????
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2009, 19:39
Posty: 227 (0/1)
Auto: M6,BENZYNA, 2,0,ROK PRODUKCJI 2008,PRZEDSTAWICIEL polska

Postprzez T_OMASZ » 28 sie 2018, 08:17

Górna poduszka amortyzatora : viewtopic.php?p=3238709#p3238709
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2013, 22:58
Posty: 43 (0/6)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GH 2.0 147KM Exlusive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6