Po wymianie dwumasy i sprzęgła dalej coś skrzypi

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Wantus » 24 lut 2013, 19:56

Witajcie.
Jakiś miesiąc temu wymieniłem dwumasę w komplecie ze sprzęgłem. Faktycznie dwumasa już była zdezelowana... ale skrzypienie przy wciskaniu sprzęgła zostało! Zauważyłem, że skrzypi tylko przy przyśpieszaniu, na luzie jest cisza, przy hamowaniu np. silnikiem też – wnioskuję że ten dźwięk pochodzi może z zawieszenia bo chyba nie ze skrzyni. Gdyby była to skrzynia to za każdym naciśnięciem pedała sprzęgła byłby ten "chrup".
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym objawem? Aha, ważne, dwumasę wymieniałem przy przebiegu 153 tys. km.
Początkujący
 
Od: 25 lis 2012, 12:11
Posty: 24
Skąd: Powiat Garwolin - Pilawa
Auto: Mazda 6, 2.0 diesel, 140KM, 2009r., kombi

Postprzez Wantus » 28 maja 2013, 18:42

Po długich poszukiwaniach odpowiedzi na to pytanie, wizytach w kilku warsztatach, okazało się, że to jest wysprzęglanie się koła dwumasowego, podobno w niektórych 6-kach to normalne...
Początkujący
 
Od: 25 lis 2012, 12:11
Posty: 24
Skąd: Powiat Garwolin - Pilawa
Auto: Mazda 6, 2.0 diesel, 140KM, 2009r., kombi

Postprzez Borg » 29 maja 2013, 13:40

Cześć,

Wydaje mi się, ze mam podobnie, przy okazji zobaczymy co tam skrzypi, bardzo podobne skrzypienie miałem w Toyotce gdzie wstrzyknąłem cokolwiek smarującego nie przewodzącego w miejsce gdzie najmocniej słyszałem skrzypienie i przestało ;)

--

mój błąd, myślałem, że tego posta puścił Wisniaus – bardzo podobne nicki, dlatego napisałem, że przy okazji zobaczymy co tam skrzypi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2012, 22:22
Posty: 40
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD Black ALU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6