Olej, kontrolka oleju.

Postprzez SylwekUK » 9 wrz 2018, 20:52

Witam forumowiczów gorąco. Jako że jestem nowym użytkownikiem Mazdy oraz Waszego forum, przepraszam z góry za laickie pytania.

Kupiłem Mazdę 6 2.2 sport 185KM z 2010r od handlarza. Po 2 dniach zauważyłem, że na postoju, czasami miga kontrolka oleju. Następnego dnia, spuściłem olej, okazało się że było go o wiele za dużo w silniku, zlało się jakieś 7 litrów. Kolejną ciekawostką jest to, że wkręcony był oryginalny filtr oleju z napisem Mazda, a jakieś 5 tyś.mil wcześniej, podobno był wymieniany w jakimś tam zwykłym warsztacie.
Oczywiście wymieniłem filtr, zalałem silnik olejem Shell Engine Oil (Helix Ultra Professional AF-L 5W-30 – 5Ltr).
Od tamtego czasu, migotanie zauważyłem tylko raz, podczas pierwszej jazdy samochodem, przez kolejny tydzien do dnia dzisiejszego migotanie już nie występuje.

Czy jest się czym martwić?
Jeszcze jedna informacja, przejechałem od wymiany jakieś 500km, i olej na bagnecie jest krystalicznie czysty, czy jest to normalne w silniku diesla?

pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 9 wrz 2018, 20:42
Posty: 1
Auto: Mazda 6 2.2D Sport 2010

Postprzez hexis » 8 gru 2018, 01:43

Efekt wzrostu poziomu oleju jest często spowodowany procesem wypalania filtru DPF
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2012, 23:50
Posty: 36 (0/1)
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 6 GH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6