Wyciek oleju z silnika

Postprzez Michalkichal » 14 sty 2019, 22:09

Witam wszystkich, mam nadzieje ze dobrze trafiłem. Od niedawna jestem właścicielem szóstki II 2.2d. samochod kupiłem z uszkodzonym silnikiem. Udało mi się odpalić samochód, jednak po chwili wypluł cały olej z silnika(wydaje mi się ze silnik pracował normalnie do czasu jak miał olej). Cieknie ciurkiem na łączeniu skrzyni i silnika, z drugiej strony przy rozrządzie jest również mokro(z tego co czytałem standard w tych modelach). Wiem, ze są tam uszczelniacze. Dodam, ze samochód ma na liczniku 112000km. Co mogło być przyczyna uszkodzenia tych uszczelniaczy? Pomocy, może już to ktoś przerabiał? Mogły się uszkodzić same z siebie, czy pomogła im w tym jakaś usterka np wał korbowy????. Nie chce wymienić na darmo tych uszczelniaczy i za chwile znowu ściągać skrzynie lub silnik aby znaleźć przyczynę. Pomocy!!!
Początkujący
 
Od: 14 sty 2019, 21:37
Posty: 2
Auto: Mazda 6 gh 2.2 MZR-CD 125KM 2009r

Postprzez KrzyzakMitsu » 15 sty 2019, 18:17

Michalkichal napisał(a):Co mogło być przyczyna uszkodzenia tych uszczelniaczy?

Bardzo często kruszeją ze starości gdy silnika nie odpala się przez parę miesięcy/lat.
Wał też potrafi się wytrzeć – wtedy wkleja się na niego tulejkę i zakłada uszczelniacz z większym wymiarem wewnętrznym.
Wszystko trzeba ocenić po rozebraniu.
Forumowicz
 
Od: 1 paź 2018, 19:44
Posty: 456 (17/14)
Auto: Mazda 5, Galant E32 i EA5, Leon 5F

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6