Mazda 6 GH Error code P1336 silnik 2.2 TiD 163KM

Postprzez jarekm0180 » 10 paź 2018, 00:42

Witam mam problem z moja Mazda 6 GH 2.2TiD 163KM przebieg 265tys w czasie jazdy autostrada doszlo do jakiejs awarii silnika przy predkosci okolo 120km/h silnik po prostu zgasł,musiałem ratowac sie szybka ucieczka scinając ostro 4pasy jezdni na pobocze. Po zatrzymaniu na poboczu próbowałem uruchomic silnik ale bezskutecznie nawet nie chciał zakrecić. Wezwałem pomoc drogowa i zwiezli mnie do pierwszego warsztatu sam.w mojej okolicy zostawiłem tam samochód i po dwóch godzinach zadzwonił do mnie mechanik abym przyjechał do nich. Na miejscu mechanik podał mi kod usterki z komputera P1336 i odrazu jak to w Anglii powiedział mi ze silnik do wymiany ze zdechł odrazu miał przygotowana wycene nowego gołego silnika bez osprzetu był to koszt ponad 4 tys funtów około 20 tys zł. Nic nie wspomniał o naprawie tylko odrazu wymiana na nowy. Gdy zabierałem auto udało mi sie odpalic silnik,odpala za pierwszym razem nie kopci z rury, nie ma wycieków na zewnatrz ani nie ma oleju w płynie chłodniczym i co jeszcze najlepsze obroty silnika sa nie zmienne nic nie uleglo zmianie w pracy silnika chodzi mi o obroty na biegu jałowym,nie ma zadnych falowań itp. Tylko za to coś stuka w silniku od strony akumulatora i miga lampka DPF-a. Niektorzy mówią ze migająca lampka DPF-a to moze byc nie skasowana inspekcja olejowa podczas wymiany oleju,gdyz sam zmoienialem olej. Powiedzcie panowie co to moze byc co go zabolało co sprawdzic moge samemu by nie popadac w dodatkowe koszta,wiadomo w warsztatach beda chcieli naciagac ile wlezie by jak najwiecej zarobic dlatego prosiłbym was panowie powiedzcie co mam zrobic krok po kroku co moge sam sprawdzic bez zbednej wizyty w wartsztacie.
Początkujący
 
Od: 12 kwi 2015, 21:14
Posty: 11
Auto: Mazda 6 TS2 2.2 TD 163KM Hatchback 2009 rok produkcji.
Mazda 6 TS2 2.2 TD 163KM Estate 2011 rok produkcji.

Postprzez jarekm0180 » 11 paź 2018, 09:12

No i jak panowie ktos cos wie bo jak nie to Madzia pojdzie na żyletki.
Początkujący
 
Od: 12 kwi 2015, 21:14
Posty: 11
Auto: Mazda 6 TS2 2.2 TD 163KM Hatchback 2009 rok produkcji.
Mazda 6 TS2 2.2 TD 163KM Estate 2011 rok produkcji.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6