Webasto Mazda 6 gh 2,0 2008r

Postprzez jacekskorpion » 10 paź 2019, 14:09

Witam.
Nadeszły chłodne dni i powtórzyły mi się objawy jak w tamtym roku.
Zaraz po włączeniu silnika okropne dymienie z Webasto ( białe kłęby dymu pod samochodem ) towarzyszy temu okropny smród w środku samochodu.
Jeszcze jedna ważna rzecz od czasu włączenia samochodu przez około 20min słychać tak jakby głośną pracę wiatraka w okolicach poduszki powietrznej pasażera – jak jest ciepło takich objawów nie ma.
Czyli podejrzewam że wina leży w Webasto ?!

Czy ktoś się z tym spotkał i co trzeba by było zrobić by zniwelować ten problem ??
Początkujący
 
Od: 15 sty 2013, 22:38
Posty: 8
Auto: Mazda 6 2008r. 140km

Postprzez zadra » 10 paź 2019, 17:43

Webasto to taki hmm piecyk..
Masz mazdę z 2008r i od momentu montażu nikt pewnie do Twojego webasta nie zaglądał.
Jest tam komora spalania a w niej świeca, dysza, pompka podjąca paliwo, przez te kilka zim pewnie coś się nagromadziło, spalanie nie jest prawidłowe i dlatego dymi i śmierdzi.
Dobrze,że jeszcze działa. :–))
Warto poszukać kogoś kto przejrzy to urządzenie.
Co do dźwięku po stronie pasażera, to być może to tylko wentylator przy nagrzewnicy zaczyna pracować pełną parą, żeby dogonić żądaną temp. wnętrza.

Nie wiem jaki rodzaj dogrzewacza masz u siebie, bo były też takie, które dogrzewały układ chłodzenia silnika bez podgrzewu kabiny.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3152 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6