Głośniejsza praca silnika i spadające obroty

Postprzez ramirez44 » 29 paź 2021, 14:18

Witam kolegów,
kiedy przez prawie 8 lat człowiek jest przyzwyczajony do jednakowej pracy silnika w aucie to gdy coś nagle odbiegnie od normy jego pracy od razu jest zauważalne. Generalnie niby nic wielkiego, ponieważ auto jeździ i pali bez jakichkolwiek problemów jednak od kilkunastu dni silnik zaczął pracować głośniej tzn. tak jakby lekko klikotać (odgłos zbliżony do diesla choć zdecydowanie nie tak głośny) Odczuwam jakby lekkie wibracje wewnątrz auta. Poza tym na biegu jałowym (automat) czasem lekko spadają obroty , jakby chciał przygasnąć. Jedyny raz kiedy się zaniepokoiłem odnośnie obrotów podczas jazdy na trasie ok 110km\h było kilka tygodni temu tzn obroty mimo nogi na gazie to czasem lekko spadały , jakby miał przerwy w dostawie płynności paliwa, od razu to zauważyłem.
Reasumując to tak jak wspomniałem na początku auto jeździ, pali ,nie świeci się żadna kontrolka ale jestem zaniepokojony tymi objawami , które mogą zwiastować coś poważniejszego a tego chciałbym uniknąć już za wczasu. Aby było śmieszniej, nawet żona zapytała mnie się ostatnio czy jeżdziłem autem bez właczonego radia , ponieważ wydaje jej się że coś słyszy jakby "cietało" ? .
Panowie , czy macie jakieś pomysły czemu powinienem się przyjrzeć dokładniej ?

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 29 paź 2021, 14:15
Posty: 1
Auto: Mazda 6 GH

Postprzez mario-k » 8 gru 2021, 20:06

Może jakieś gowno zatankowałeś i dlatego inaczej chodzi na pewno trza się temu przyjrzeć
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez Goryyllaa » 25 gru 2021, 19:27

Zacznij od sprawdzenia cewek potem świeczki
Początkujący
 
Od: 5 gru 2021, 01:30
Posty: 1
Auto: Mazda 6 gy 2.0 benzyna 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6