Klapki kolektora ssącego

Postprzez Matteo » 3 maja 2021, 10:01

Witam, chodź temat ten był już poruszany, to tak na prawdę nie potrafiłem wyciągnąć z niego konkretnych argumentów aby zadecydować jak zadziałać z problemem hałasujących klapek kolektora ssącego
To jest silnik benzynowy 2.5l i z tymi klapkami jeżdżę już od pół roku od kiedy dały o sobie znać
Oczywiście po odłączeniu wtyczki od klapek hałas ustaje. Czy faktycznie wtedy auto traci na mocy ?
Wymiana kolektora była by najlepszym rozwiązaniem, ale nowy kolektor to 2500zł ! Używany to gra w loterie , bo jak sprawdzę czy ten używany nie ma już tego samego problemu ? :/
Dla tego chcę zapytać zdanie innych jak sobie poradziliście lub jak widzicie ten temat ?
Moi mechanicy , każdy z nich twierdzi inaczej, jeden iż w końcu coś wpadnie do komory silnika i narobi wielkiego zniszczenia, inny iż nigdy się nie spotkał aby takie klapki się urwały , jeszcze inny aby odłączyć wtyczkę i jeździć bez klapek- tylko jakie to ma wtedy skutki ?
Takie wypowiedzi namieszały mi w głowie i sam już nie wiem jak zagrać tematem
Początkujący
 
Od: 3 maja 2021, 09:08
Posty: 1 (2/0)
Auto: Mazda 6 GH 2.5L

Postprzez sanczez0804 » 12 sie 2021, 20:21

I jak coś udało się ogarnąć ?mam ten sam problem w 2.5 kolektor jest prawie identyczny jak w 2.0 ale nie mam pojęcia czy podejdzie numery są inne.
Początkujący
 
Od: 8 cze 2021, 12:19
Posty: 3
Auto: Mazda 5 CR 19 2.0 benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6