Brak Mocy bieg 4 5 6

Postprzez xxmaszaxx » 30 maja 2015, 03:13

Witam
Posiadam Mazdę 6 2008 TS 2 Benzyna 147 KM anglika
Auto rusza z piskiem wszystko ok 1, 2, 3 bieg później 4 5 6 bieg bardzo powoli nabiera prędkości przy pedale do podłogi
powiedzmy ze jedziemy 60 mil/h i pedał do podłogi 10 sekund do 70 mil/h nawet czasami wskazówka prędkościomierza (przy gwałtownym naciśnięciu pedału gazu do deski) nie podnosi się przez 3 sek.
Nie było tak do momentu wymiany oleju i filtra oleju i czyszczenia silnika z oleju cokolwiek to znaczy
no i był jeszcze wymieniany płyn hamulcowy
Przed tym wszystkim auto przyspieszało bardzo ładnie (np. jak się pulsowało pedałem gazu głowa odklejała się od siedzenia)
Macie jakiś pomysł
Olej zmieniałem (mechanik mam namyśli) bo auto kupiłem i nie miałem pojęcia kiedy poprzedni właściciel zmieniał olej był już czarny przepalony ale Mazda jeździła na nim wyśmienicie ;/
To główny problem
1. Co powoduje zbyt dużo oleju w silniku?
2. Czy olej nowy musi być trochę rozjeżdżony żeby dawał takie samie odczucia jak przed wymianą?
3. Mogli pomylić oleje i wlać zły który by dawał takie objawy?
4. W sumie zajrzałem jeszcze po wymianie tego oleju na świece żeby je policzyć do wymiany i tyle nie grzebałem przy nich ale zauważyłem że od korka oleju trochę im się rozlało i wpadło tam w te zagłębienie gdzie są świece czy może być jakieś powiązanie ( nie ma problemu z odpalaniem auta )
5. Tak przedmuchałem auto na wszystkich biegach na max obrotach – po piłowałem je trochę ale da się to tylko zrobić na 1, 2, 3 nic to nie zmieniło jeździłem 2 godziny więc silnik był rozgrzany
6. Dodam jeszcze ze auto przy tym braku mocy zachowuje się jakby jechało pod górkę o nachyleniu 15+ stopni (chociaż jedzie po prostej nie pochyłej drodze czyli jakby silnik dostawał większe obciążenie a nie przy spieszał – słychać po jego pracy).
xxmaszaxx
 

Postprzez muniekwawa » 13 mar 2016, 21:00

Na poczatek wymien swiece kolego. :D
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2011, 21:09
Posty: 31
Skąd: warszawa/uk
Auto: MAZDA 6 GH 2009 2.0 benzyna

Postprzez jarkuw » 6 wrz 2017, 13:46

Witam.

Czy masz jeszcze tą mazdę i doszedłeś co było przyczyną braku mocy na wyższych biegach? Mam to samo i wszystko już sprawdziłem i pod znakiem zapytania stoi zawór zmiennych faz rozrządu, który został jako ostatni podejrzany na dzień dzisiejszy.
Początkujący
 
Od: 6 wrz 2017, 13:42
Posty: 8
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR 147 KM 2009

Postprzez maestro81 » 7 wrz 2017, 02:02

Coś popsuli podczas "czyszczenia" silnika – odstaw je do ASO na diagnozę i nie zaglądaj więcej do papudraków od "mycia"
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6