Wypadanie zapłonu – brak pomysłów

Postprzez chelek666 » 26 lut 2014, 09:45

Hej,
jakiś czas po założeniu instalacji LPG mam problem z wypadaniem zapłonu. Dzieje się tak, gdy auto przełączy się już na gaz, ale jeszcze nie jest maksymalnie rozgrzane. Po podpięciu do komputera wykazało wypadanie zapłony na 1 cylindrze. Pojechałem do warsztatu montującego LPG, zamienili cewki z innym cylindrem i wypadanie przeniosło się na inny cylinder. Wniosek prosty – walnięta cewka. Ale po wymianie cewki na nową, dobrą (NFK) jest to samo. Ma ktoś pomysł co to jeszcze może być? Dodam, że na biegu jałowym mam chyba trochę za niskie obroty (ok. 650), auto trochę drży, czasami te obroty potrafją delikatnie falować. Nie wiem czy to ma związek. Proszę o sugestie.
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2013, 23:29
Posty: 39
Auto: Mazda 6 Kombi 2,5 (170KM) 2009r.

Postprzez daras404 » 27 lut 2014, 21:55

Witam, u mnie problem z wypadaniem zapłonu pojawił się dwukrotnie. Niestety nie pamiętam, w jakich okolicznościach pojawił się pierwszy raz, na pewno było to w czasie silnych mrozów. Za drugim razem miało to związek z myciem silnika, po tym jak rozlałem trochę oleju w okolicach cewek zapłonowych. Woda ściekała po cewce, powodując przebicia. Ja sprawdziłbym jeszcze świece. Miałem zamontowane oryginalne świece irydowe f-my FoMoCo ILTR5A . W mojej ocenie wyglądały na dobre, choć jeden z kolegów na forum zwrócił uwagę na wypalona porcelankę, gdzie może dochodzić do przebić, więc szykuję się do ich wymiany.
Dodatkowo należałoby sprawdzić, czy temperatura przełączania nie jest zbyt niska. W instalacjach sekwencyjnych źle wpływa to na wtryskiwacze.
Załączniki
1999812033_24862_1.jpg
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2013, 08:39
Posty: 102 (0/3)
Skąd: pomorskie
Auto: Mazda 6 Kombi, GH 2008, 2,5l /170KM/ Dynamic Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6