Bezpiecznik schowek pasażera

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez azraell84 » 25 kwi 2023, 17:40

Witam serdecznie, jakiś czas temu przepaliła mi się żarówka w schowku pasażera, kilka miesięcy tak jeździłem, ale postanowiłem, wymienić żarówkę. Niestety żarówka nie świeci, a ja nie znam przyczyny na pewno jest poprawnie dobrana (1.7W do schowków) więc został chyba tylko bezpiecznik tylko nie wiem, który odpowiada za podświetlenie schowka a przeszukałem już multum stron łącznie z manualem mazdy. Może ktoś zna odpowiedź?
Początkujący
 
Od: 18 mar 2018, 15:10
Posty: 1
Auto: Mazda 626 GF 2.0 l 136 KM

Postprzez Mandey » 27 kwi 2023, 12:29

Patrząc na schematy elektryczne ten schowek nazwany jest Glove Compartment Light.
Zrzut ekranu (25).png


Do gniazda żarówki powinny przychodzić dwa przewody: czarny i jasnozielonoczerwony. Żarówka zasilana jest wtedy, kiedy podświetlenie całej deski rozdzielczej, radia, klimy itp.
Zrzut ekranu (26).png


Natomiast całością steruje moduł oświetlenia, którego zasilanie przechodzi przez dwa bezpieczniki: METER IG oraz ILLUMI.
Zrzut ekranu (27).png


Można sprawdzić oba te bezpieczniki, ale jeżeli z podświetleniem pozostałych rzeczy nie ma problemu, to pozostaje sprawdzić inną żarówkę i przede wszystkim, czy napięcie pojawia się na stykach gniazda żarówki.
Obrazek Mazda 6 [2.0 DISI]

Obrazek Mazda 6 [2.5 MZR]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2012, 02:09
Posty: 1808 (21/23)
Skąd: Żory, PL
Auto: Mazda 6 [GH], 155 KM, 2.0 DISI, Rok prod.: 2011

Mazda 6 [GH], 170 KM, 2.5 MZR, Rok prod.: 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6