AFS i mijania (Xenony) – pytania i problemy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Gustawpl » 27 cze 2022, 20:10

I oto jest, moja nowa (stara) Mazda 6 :). W drodze małego wprowadzenia już poradziłem sobie z wymianą postojowych, chociaż nie było łatwo z moimi łapami – działają.
Teraz mam zagwostkę co do automatycznego ustawiania Xenonów – Nie działa w trybie Auto i Off. Nie działa i koniec (skandynawskie). Żeby zadziałało, muszę przełączyć manetkę na światła mijania, co w moim rozumieniu, eliminuje światła skandynawskie – po co mi one skoro żeby działało wszystko, muszę i tak przełączyć manetkę? – Dłubać, wymieniać moduł czy sobie darować?
AFS – nie działa. Bezpieczniki OK, światła OK, żadnych błędów czy migających kontrolek na desce. Oglądałem filmik w którym widać że wystarczy się toczyć i działały – ja jeździłem w kółko i nic. Na Auto – nic, na mijania – nic – po prostu martwe. Tak, było ciemno i czujnik ciemności działa jak należy (sprawdzone w tunelu) – jakieś pomysły?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2011, 21:41
Posty: 96
Skąd: Pruszków
Auto: Mazda 323F BJ 1.6i ZM 16v 72KW 2001 Po lifcie wersja sport
Mazda 6 GH 2,5 2008r.

Postprzez mario-k » 13 sie 2022, 20:41

Załóż sobie światła do jazdy dziennej a potem do serwisu wygrają oprogramowanie do sterownika świateł i automatycznie będzie się przełączało
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6