Programowanie dodatkowego kluczyka pod immo GH 2010 Keyless

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez PLaster » 3 cze 2022, 11:43

Witam

Mam dwa oryginalne działające kluczyki/piloty (Siemens VDO 5WK43404D HP433MHz 3 przyciski: lock, unlock, off alarm) z wewnętrznymi grotami w których są transpondery i wszystko działa.
Chcę doprogramować dodatkowy kluczyk do immobilizera z systemem zaawansowanych kluczy Keyless (jak to ładnie brzmi), tzn jest przycisk START/STOP do odpalania i dodatkowa stacyjka przy kolumnie kierownicy do awaryjnego odpalania.
Dodatkowy kupiłem używany trzeci kluczyk/pilot identyczny co pierwsze dwa oraz nowy grot do docięcia.
Nie koniecznie zależy mi na działaniu pilota do otwierania auta czy odpalania bezkluczykowego, ale bardziej chciałbym doprogramować sam transponder do immobilisera. Jak doprogramuje cały pilot/kluczyk to też będzie ok.
W Forscan'ie jak chce dodać kluczyk w PATS to nie można tego zrobić i odsyła mnie do RKE, a w RKE nie ma takiej opcji aby go dodać, jest tylko reset modułu.
Nie wiem czy resetujac cały moduł RKE usunę zapisane piloty i wtedy będzie opcja kodowania czy tylko uziemię auto.
Czy ktoś już miał podobny problem i go rozwiązał? Jak?

Czy jedyne rozwiązanie to ASO, IDS?
www.czelej.net
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 lut 2008, 02:41
Posty: 2350 (22/37)
Skąd: Mark k. Warszawy/Podlasie
Auto: GH '10 L5 125KW
CR '08 LF 107KW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6