Problem z elektryką

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Puszka6GH » 2 lis 2021, 18:44

Witam,mam problem z elektryką a mianowicie jak włączam wsteczny zamiast światła cofania swieci przeciwmgielne a włączając przeciwmgielne swieci światło cofania.Czy może być coś źle podpięte?Pacjent MAZDA 6 GH 2008 r hatchback 170 KM 2.5 BENZ.DZIĘKUJĘ ZA POMOC Z GORY
Początkujący
 
Od: 31 paź 2021, 08:57
Posty: 1 (2/0)
Auto: Mazda6 GH 2008r. 2.5 ben.

Postprzez Mandey » 7 lis 2021, 15:21

Puszka6GH napisał(a):Czy może być coś źle podpięte?

Trochę dziwna sprawa. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to przerobiony anglik. Druga to zły moduł BCM. Jedyne miejsce gdzie jakoś blisko schodzą się oba połączenia do moduł BCM i dwie kostki przy lewym tylnym nadkolu.
Osobiście nie mam pojęcia co może być powodem tej usterki, ale poprawić ją można zmieniając dwa przewody w dwóch kostkach, tak może być najszybciej i obejdzie się bez rozbierania klapy bagażnika.
Można jeszcze próbować zamienić je na module BCM, ale przewody ze światła cofania są mostkowane i trzeba by znaleźć i rozłączyć mostek.

Obie wtyczki: C-36 i C-37 znajdują się tutaj:
Zrzut ekranu (13).png



Światło cofania i przeciwmgielne wychodzą z modułu BCM. Te pierwsze idzie przewodem niebiesko-czarnym:
Zrzut ekranu (9).png



I wchodzi do wtyczki C-36:
Zrzut ekranu (15).png



Natomiast drugie żółto-niebieskim:
Zrzut ekranu (8).png



I wchodzi do wtyczki C-37:
Zrzut ekranu (12).png



Należy podmienić przewód D podłączony do wtyczki C-36, z przewodem B podłączonym do wtyczki C-37.
Zrzut ekranu (14).png



Gdyby ktoś chciał kombinować przy BCM'ie, znajduje się on w okolicach bezpieczników w kabinie:
Zrzut ekranu (16).png



Mam nadzieję, że to pomoże.
Obrazek Mazda 6 [2.0 DISI]

Obrazek Mazda 6 [2.5 MZR]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2012, 02:09
Posty: 1808 (21/23)
Skąd: Żory, PL
Auto: Mazda 6 [GH], 155 KM, 2.0 DISI, Rok prod.: 2011

Mazda 6 [GH], 170 KM, 2.5 MZR, Rok prod.: 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6