Parowanie telefonu z Bluetooth

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez haker151 » 22 paź 2021, 07:30

Witajcie,
Od ponad tygodnia jestem posiadaczem Mazdy 6 Kombi GH 2.2 185 2009.
Posiadam tradycyjne radio (bez kolorowego wyświetlacza).
Mam problem z połączeniem z zestawem głośnomówiącym w samochodzie.
Raz -nie za pierwszym razem- udało mi się sparować telefon i chwilę to działało.
Jednak po ok. 2 dniach zauważyłem że na górnym wyświetlaczu nie ma ikony telefonu.
Zatem rozłączyłem parę na androidzie i usunąłem go z samochodu.
Od tamtego czasu ani razu nie wykrywa mi bluetooth Mazdy.
Resetowałem komputer i audio zgodnie z wskazówkami na forum bez skutecznie.
Podpinałem ForSCANa (mam w wersji rozszerzonej) jednak nie zgłasza on żadnych błędów.
Czy możecie mi jakoś pomóc??
Macie może jakieś sprawdzone lekarstwo na taką przypadłość??
Jeżeli mogę to zapytał bym również o drugą sprawę dotyczącą schowka w panelu przed lewarkiem.
Nie zamyka się i pytanie czy ktoś to naprawiał i wyciągał go, czy tam są jakieś śruby czy tylko zaczepy/zatrzaski ??
Prosiłbym również w tej kwestii o poradę.
Z góry dziękuję
Początkujący
 
Od: 1 paź 2021, 08:57
Posty: 3
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda 6 2.2 185KM 2009

Postprzez Mandey » 28 paź 2021, 11:58

haker151 napisał(a):Resetowałem komputer i audio zgodnie z wskazówkami na forum bez skutecznie.

Mi kiedyś pomogło po prostu odpięcie wtyczki modułu Bluetooth. Po tym MAZDA zaczęła się pojawiać w wyszukiwanych urządzeniach.
Można też sprawdzić inny telefon, mojemu np. zdarzało się, że nie wykrywał w ogóle jakichś urządzeń, albo dopiero po dłuższym czasie – jakiś problem z odświeżaniem.

haker151 napisał(a):eżeli mogę to zapytał bym również o drugą sprawę dotyczącą schowka w panelu przed lewarkiem.
Nie zamyka się i pytanie czy ktoś to naprawiał i wyciągał go, czy tam są jakieś śruby czy tylko zaczepy/zatrzaski

Z tego co pamiętam to są tam same zatrzaski. Musisz wyjąć pojemnik na kubki, później zdjąć obie listwy ozdobne – te czarne "łyżwy", później srebrną ramkę, która sięga aż do pokręteł klimatyzacji, odkręcasz gałkę i schowek powinien zejść
Obrazek Mazda 6 [2.0 DISI]

Obrazek Mazda 6 [2.5 MZR]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2012, 01:09
Posty: 1808 (21/23)
Skąd: Żory, PL
Auto: Mazda 6 [GH], 155 KM, 2.0 DISI, Rok prod.: 2011

Mazda 6 [GH], 170 KM, 2.5 MZR, Rok prod.: 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6