Raport Napięcia Aku i Temp info na Tel

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez zibi86 » 29 wrz 2021, 21:01

Witam

Chciałbym przedstawić swój projekt. Jest właśnie w fazie testów.
Tak sobie pomyślałem, że idzie zima a za nią słaby akumulator czy skrobanie szyb. Z tego względu pokusiłem się o zrobienie układu który będzie informował mnie rano wstając do pracy jakie napięcie Aku i temp posiada moja mazda lub gdy żona zostawi mi zapaloną lampkę bo będzie się malowała i zapomni zgasić, wtedy dostając powiadomienia wiem że coś mi rąbie aku i musze iść to spr :)

Zasada działania:

Układ sprawdza co 30min akumulator jeśli napięcie spadnie poniżej ustawionego progu np 11V wysyła 4 powiadomienia co 30min dając info na tel.
Ustawiłem 4 powiadomienia ponieważ jeśli to będzie chwilowy spadek wyśle jedno powiadomienie, a jeśli spadek będzie się utrzymywał lub spadał to oznacza że po wysłaniu 4 powiadomień coś rozładowuje aku np lampka zapalona lub radio czy inny odbiornik.
Gdy napięcie jest powyżej ustawionego progu czyli w normie układ wysyła co 12h powiadomienie raport o napięciu i temp.

Istnieją dwie formy powiadomień na tel.

Pierwsza która sama nas powiadamia co jakiś czas.
Druga odpytanie na żądanie czyli w skrócie piszemy z urządzeniem :D
Można używać dwóch.

Na koniec mała uwaga !

Urządzenie działa tylko kiedy auto jest około 1.5km od domu gdzie parkujemy wtedy z auta czyli nadajnika idą sygnały do domu tam gdzie mamy zamontowaną bazę która odbiera informacje z auta.
Bo po co nam odczytywać te informacje kiedy jesteśmy w trasie.
Układ jest bardzo oszczędny jeśli chodzi o pobór prądu nasz aku tego nie odczuje pobór około 300uA

Jeśli byłyby osoby zainteresowane to mogę zrobić więcej takich układów przy większym zamówieniu pewnie i cena byłaby do ustalenia.
Załączniki
push.jpg
telg.jpg
uklad.png
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lut 2013, 22:17
Posty: 40 (4/0)
Skąd: Kołobrzeg
Auto: Mazda 6 Sport
2010r 2.0 147km AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6