Rdza drzwi słupka B

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Marcin83 » 16 sty 2021, 21:24

Witam.
Moją Mazdę 6 GH zakupiłem w 2012 jako 2 latka w programie Pewne Używane (czy jakoś tak). Oznaczona była jako stan WZOROWY. Z dokumentacji od nich jak i z moich pomiarów lakieru (zakładam, że w 2012 roku lakiernicy jeszcze nie umieli lakierować "pod miernik") wynikało, że samochód jest bezwypadkowy.
W zeszłym roku wyszły mi purchle na drzwiach lewych przód i tył na słupku B, w miejscu gdzie jest czarna naklejka :(
I tu pojawiają się pytania:
– ktoś w ogóle ma/miał podobny problem?
– czy wiecie gdzie można kupić te czarne naklejki? Alledrogo nie ma całego kompletu :(

Z góry dzięki za pomoc
Początkujący
 
Od: 14 lis 2020, 20:14
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Auto: Była: Mazda 323 BJ '01, 2 Diesel
Jest: Mzda 6 GH '10, 2 Diesel
Tribute EP '02 3.0 Benzyna

Postprzez kwlipki » 27 mar 2021, 20:47

Witam kolego temat był przerabiany w mojej mazdzie kup dobrą folię na słupki ja tak zrobiłem bo samych szablonów nie widziałem ,do tego aby to garnąć polecam mieć opalarkę ,papier ścierny ,rozpuszczalnik ,i jakie kolwiek umiejętności manualne ,a dobry nożyk lub skalpel ,najpierw musisz usunąć wcześniejszą naklejkę pod którą jest rdza ,po usunięciu foli i resztek kleju czyścisz rdzę ,sądzę że jak opuścisz szybę do samego dołu i wyjmiesz uszczelkę przy słupku tam też będzie ruda tak że nie martw się jest to norma papier w rączkę i do roboty ,po oczyszczeniu z rudej miejsc uszkodzonych rudą ,malujesz spreyem lub podkładem nie za grubo bo będzie widać pod folią ,musisz odczekać około godzinki aż to wyschnie i znów odtłuszczasz słupek i oklejasz folią ,a jeszcze jedno uważaj na listwy chromowane bo ciężko wyjąć ,a zapomniałem powiedzieć jak wyjąć, musisz zdemontować lusterko boczne bo inaczej połamiesz zaczepy i to chyba tyle.Miłej roboty
Początkujący
 
Od: 11 lut 2019, 00:01
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GH 1,8 benzyna
rok 2008 kombi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6