Demontaż "talerza" pod subwooferem Bose (w kole zapasowym)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez fast driveer » 13 wrz 2017, 11:56

Pod subwooferem, kiedy odepniemy go od kostki kabla zasilającego i odkręcimy śrubę którym jest mocowany do wnęki koła zapasowego i po jego wyjęciu, jest jeszcze taki plastikowy "talerz".
Chcę go również wyjąc z wnęki koła.
Pytanie: jak on tam jest zamocowany?
Przyklejony jakimś klejem bitumicznym i trzeba go wyciąć, czy może na śrubach, kołkach ... lub inaczej jeszcze.
W jaki sposób to wyjąć, aby tego talerza co jest pod subwooferem nie uszkodzić.
PS: Poruszam się też po dziale Car Audio, ale proszę o szybką pomoc na głównym od 6 GH.
Ostatnio edytowano 19 paź 2017, 10:09 przez fast driveer, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2005, 02:02
Posty: 309 (0/5)
Skąd: zDolnego Śląska
Auto: 私の マツダ
最初 : 323 BG
二番目 : 626 GF
第三 : 6 GH

Postprzez stachan » 13 wrz 2017, 12:11

Dzwoń do airboba <ok>

edit: doczytałem, że ma urlop do 24 września :( Nie mam do niego numeru niestety...

Mam – może odbierze: 503304123
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez fast driveer » 13 wrz 2017, 13:03

Dzięki, zadzwonię wieczorem do niego.
A gdyby ktoś wiedział jak, lub miał jakąś fotę i info szczegółowe to proszę o pomoc.
Gdy temat będzie rozwiązany to może się go wrzuci później wrzuci na Car Audio, ale to już moderator zdecyduje
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2005, 02:02
Posty: 309 (0/5)
Skąd: zDolnego Śląska
Auto: 私の マツダ
最初 : 323 BG
二番目 : 626 GF
第三 : 6 GH

Postprzez maciek83 » 14 wrz 2017, 17:53

Ten talerz jest tylko przyklejony. Porządnie zlap i pociagnij. Powinno puscic. Jak na zapas wrzucalem pelnowymiarowe kolo zapasowe to mi ten plastik przeszkadzal to go w ten sposob usunalem.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 maja 2012, 16:46
Posty: 14
Auto: mazda 6 sport 2.5
rok produkcji 2010
manualna skrzynia biegów, wersja angielska.

Postprzez fast driveer » 19 wrz 2017, 09:58

Aha, przyklejony. Pewnie taką czarna bitumiczna mazią klejową.. ?
Jeśli tak to jest klejone to zastanawiam się czy może ktoś to najpierw próbował podciąć, np samym ostrzem noża tzw. "do tapet". Chodziło by mi o to żeby tą podstawę zachować, bo ona na pewno jest potrzebna do rozprowadzania dźwięku (coś jak "Bass Reflex") i gdy będę robił mocowanie z MDF pod ten głośnik (później będzie w bagażniku) to chcę ten "talerz" zachować (żeby był głośnik kompletny).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2005, 02:02
Posty: 309 (0/5)
Skąd: zDolnego Śląska
Auto: 私の マツダ
最初 : 323 BG
二番目 : 626 GF
第三 : 6 GH

Postprzez maciek83 » 19 wrz 2017, 10:27

Ja nic nie odcinalem. Calosc odeszla bez wiekszego problemu. Nic sie nie uszkodzilo w szczegolnosci talerz a ten ''klej'' zostal po oderwaniu w calosci na talerzu. To nawet nie jest klej to taka jakby dwustronnie klejaca guma – twarda gabka
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 maja 2012, 16:46
Posty: 14
Auto: mazda 6 sport 2.5
rok produkcji 2010
manualna skrzynia biegów, wersja angielska.

Postprzez fast driveer » 20 wrz 2017, 07:34

Aha, dzięki Maciek. Teraz z taką wiedzą łatwiej będzie mi się za to zabrać, nie wiedział bym czy rwać czy odcinać czy może odkręcać jakieś ukryte śruby lub bolce czy zatrzaski...
Z tego co czytam to po prostu mocno i pewnie to chwycę i będę odrywał ciągnąc ten dekiel aż puści. <spoko>

>>> EDIT <<< [14-10-2017]
Dziękuję za pomoc, już odmontowałem, zgodnie z Waszymi wskazówkami.
Bułka z masłem <jupi>
Jeśli ktoś nie wiedział by jak się do tego zabrać to dokładnie tak jak opisali przedmówcy <czytaj> <spoko>

Pozdro

Over & Out
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2005, 02:02
Posty: 309 (0/5)
Skąd: zDolnego Śląska
Auto: 私の マツダ
最初 : 323 BG
二番目 : 626 GF
第三 : 6 GH

Postprzez fast driveer » 19 paź 2017, 10:08

fast driveer napisał(a):Aha, dzięki Maciek. Teraz z taką wiedzą łatwiej będzie mi się za to zabrać, nie wiedział bym czy rwać czy odcinać czy może odkręcać jakieś ukryte śruby lub bolce czy zatrzaski...
Z tego co czytam to po prostu mocno i pewnie to chwycę i będę odrywał ciągnąc ten dekiel aż puści. <spoko>

>>> EDIT <<<
Dziękuję za pomoc, już odmontowałem, zgodnie z Waszymi wskazówkami.
Bułka z masłem <jupi>
Jeśli ktoś nie wiedział by jak się do tego zabrać to dokładnie tak jak opisali przedmówcy <czytaj> <spoko>
Talerz pod SubWooferem ma grubą na około 5 mm uszczelkę gumową, a poprzez skręcenie całości z głośnikiem centralną śrubą ta uszczelka przywiera do dna wnęki na koło zapasowe i skleja się z nim. Trzeba więc oderwać, uszczelka pozostaje na talerzu, na dnie wnęki nie ma po nim śladu.

Pozdro

Over & Out
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2005, 02:02
Posty: 309 (0/5)
Skąd: zDolnego Śląska
Auto: 私の マツダ
最初 : 323 BG
二番目 : 626 GF
第三 : 6 GH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6