Stukot "plastiku" w bagażniku – prośba o sugestie...

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Milson_90 » 25 lip 2017, 10:57

Witam, posiadam Mazdę 6 II hatchback. Podczas jazdy po nierównej nawierzchni pojawia się stukot plastiku w bagażniku, prawdopodobnie w klapie. Stukot najbardziej odczuwalny podczas przejazdu np. prze tory kolejowe albo na uskokach, tak jakby plastikowa butelka obijała się o inny plastik. Wyciągnięcie półki, trójkąta, zapasu itp. nie pomogło. Jakieś pomysły?
Milson_90
 

Postprzez maestro81 » 9 sie 2017, 01:05

Ściągałeś plastikową obudowę tylnej klapy? Być może masz zaczepy powyłamywane albo ktoś zostawił Ci niespodziankę po jakimś pseudo-remoncie. Przy większych wertepach może to powodować drażniące stuki (miałem tak w swoim Sportivie 323f). Warto sprawdzić też boczki, czy tam cosik się nie tarabani po kątach
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez Milson_90 » 11 sie 2017, 15:16

Czeka mnie chyba rozbiórka bo nie daje mi to spokoju. Przy zamkniętej klapie jak naciskam na jeden z boków, szczególnie lewy, słychać stukot. Być może to te zaczepy/gumy z boku. Jak rozwiążę problem dam znać.
Milson_90
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6