Wyjący samoczynnie alarm.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez sołtys1212 » 21 mar 2017, 00:03

Witam wszystkich posiadaczy M6 GH. Auto posiadam od roku i sprawuje się bez zarzutu po za jednym problem. Problem w moim aucie jest że Od jakiegoś czasu zauważyłem że załącza się samoczynnie alarm na 30 sekund. Czy ktoś już walczył z tym problemem i udało się go rozwiązać. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 lut 2016, 15:04
Posty: 7
Skąd: Carlisle
Auto: Mazda6 2.0 Sport 165KM 2014

Postprzez MazdaLublin » 22 mar 2017, 11:04

Miałem coś takiego kiedyś
Po deszczach czasami wył alarm i niekiedy otwierała się sama klapa bagażnika
okazało się że była pęknięta gumka na przycisku w tylnej klapie
po wymianie przycisku objawy ustały, ale też wymieniałem kiedyś BSI i może to miało związek z alarmem,
tak że jedno albo drugie ;)
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2008, 21:01
Posty: 278 (0/7)
Skąd: LUBLIN

Postprzez maestro81 » 2 paź 2017, 11:25

Ja właśnie walczę z tym samym problemem. Po wizycie w ASO pokazało mi 2 problemy:
1. uszkodzony mechanizm zamka (nie wkładka)
2. winą może być słaby aku.

Obecnie mam wymieniony tylko mechanizm zamkykania ( bez aku). Zobaczymy co się będzie działo.

Polecam sprawdzić dokładnie wszytkie zamki itp
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez swiaderro » 12 cze 2018, 11:01

Witam

Również mam problem z samoczynnie włączającym się alarmem. Auto musze zamykac z kluczyka. Nawet deaktywacja pilotem czujnikow wewnetrzych nic nie daje. Po zamknieciu auto potrafi wyc po kilku minutach. W nocy pare razy i nie ma znaczenia czy to cisza czy jakies drgania w halasie. Posiadam M6 (GH) z 2008r Sport 2.5L palona z guzika, wersja brytyjska.
Sprawdzałem już wszystkie chyba możliwe opcje które powodują ten uciążliwy problem. Mam również nowy aku. Moje pytanie i prośba: czy wie ktoś może czy jest możliwość ustawienia czułości alarmu?

Pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 30 lip 2013, 12:39
Posty: 1
Auto: Mazda 6 2.5 Sport GH 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6