czujniki parkowania tył

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez RafalSz » 21 cze 2016, 13:30

Witam, bardzo proszę o pomoc. Nagle przestały mi działać czujniki parkowania z tyłu. Po wrzuceniu biegu wstecznego nie słychać już dźwięku sygnalizującego włączenie się czujników no i jak podjeżdżam do przeszkody to też nic nie słychać. Przód działa bez zarzutów. Czy ktoś już spotkał się z podobnym problemem, jak tak to od czego zacząć, czy może bezpieczniki, jakaś skrzyneczka od tylnych czujników, gdzie jest? czy może to same czujniki.
Nadmienię tylko że kilka razy się zdarzyło tak że dzień, dwa nie działały tylne czujniki a po jakimś czasie znowu przez kilka dni działały poprawnie. No ale teraz to już z jakiś miesiąc nie działają.
Panowie/Panie proszę o odpowiedź. Czy ktoś się spotkał z powyższym problemem ??
Początkujący
 
Od: 27 mar 2013, 12:52
Posty: 13 (0/2)
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 6 diesel 2.0 CD GH 2009r.

Postprzez daras404 » 28 lip 2016, 16:02

Ja na twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia, czy pali ci się światło cofania. Jeżeli się nie pali, to sprawdził żarówkę a następnie czujnik biegu wstecznego wychodzący ze skrzyni biegów, a później przewody. Podejrzewam, że żarówka i moduł tylnych czujników są sterowane tym samym włącznikiem. Jeżeli światło wstecznego się pali, to sprawdziłbym moduł. Znajduje się on przy lewym tylnym nadkolu.
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2013, 08:39
Posty: 102 (0/3)
Skąd: pomorskie
Auto: Mazda 6 Kombi, GH 2008, 2,5l /170KM/ Dynamic Sport

Postprzez maestro81 » 29 lip 2016, 00:59

A może masz gdzieś przerwę na obwodzie, przetarł się kabelek ect. Jak post wcześniej – najpierw sprawdź żarówki, potem przewody, potem skrzynkę. Pewnie jakaś pierdoła jak to w życiu bywa :)
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez inco1985 » 11 wrz 2021, 07:29

RafalSz napisał(a):Witam, bardzo proszę o pomoc. Nagle przestały mi działać czujniki parkowania z tyłu. Po wrzuceniu biegu wstecznego nie słychać już dźwięku sygnalizującego włączenie się czujników no i jak podjeżdżam do przeszkody to też nic nie słychać. Przód działa bez zarzutów. Czy ktoś już spotkał się z podobnym problemem, jak tak to od czego zacząć, czy może bezpieczniki, jakaś skrzyneczka od tylnych czujników, gdzie jest? czy może to same czujniki.
Nadmienię tylko że kilka razy się zdarzyło tak że dzień, dwa nie działały tylne czujniki a po jakimś czasie znowu przez kilka dni działały poprawnie. No ale teraz to już z jakiś miesiąc nie działają.
Panowie/Panie proszę o odpowiedź. Czy ktoś się spotkał z powyższym problemem ??

Od kilku dni mam ten sam problem.

Jak go rozwiązałeś?
Proszę o pomoc.
Początkujący
 
Od: 21 lip 2012, 10:13
Posty: 18 (3/0)
Skąd: Polska
Auto: Mazda 6, GH, 2.0 MZR (LF 17), 147 KM, '08 r.

Postprzez site3 » 17 maja 2022, 18:54

Dzień dobry,

Wiem, że to stary już temat jeśli chodzi o date . Ja dopiero dołączyłem do tego forum.
I miałem podobny problem. Jeśli to jeszcze aktualne bądź ktoś inny ma z tym problem , to chętnie
podzielę się wiedzą.
Początkujący
 
Od: 17 maja 2022, 18:08
Posty: 1
Auto: Mazda 3
Hatchback III 2.0 SKYACTIV-G (121kW)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6