Keyless Entry System. Jak to działa? Różne problemy.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Barracuda » 26 lut 2013, 22:41

do wszystkich którym świeci się kontrolka kluczyka na desce oraz na przycisku podczas jazdy (w ogóle nie zapala się kontrolka zielona po wciśnięciu sprzęgła) ale samochód normalnie się odpala, gasi, zamyka i otwiera – generalnie wszystko działa tylko kontrolki świecą.

Mi w takim stanie ASO oddało samochód po naprawie blacharskiej w której stał 1,5 miesiąca – i powiedzieli żeby wymienić baterię – nic nie pomogło.

Komputer żadnych błędów nie widział ponoć, ale pomogło naładowanie akumulatora przez całą noc.
Teoretycznie akumulator był sprawny i samochód odpalał bez problemów (2 lata od nowości), nawet zrobiłem nim z tymi świecącymi się kontrolkami po odbiorze samochodu 3.000km, więc na pewno był naładowany, ale cały czas świeciło, a po naładowaniu akumulatora przez ASO kontrolki zgasły i wszystko ok.
Pozdrawiam,
Michał.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 sty 2012, 23:56
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Auto: M6 GH MZR-CD 2.2 Sport, '2010/11, K&N Powered

Megane Coupe 1,4 TCe SL Exception 2010

Postprzez Krzychuziom » 23 maja 2013, 10:47

Witam , panowie mam następujący problem w 6 2012 r , otóż świeci się na czerwono kluczyk z wykrzyknikiem , auto odpala normalnie , po podpięciu pod kompa jest błąd: "brak problem komunikacji licznika z pilotem kluczyka" jakoś tak , wczoraj wymieniłem baterie no nową i kontrolka zgasła , lecz dziś po odpaleniu świeci się dalej.... prosił bym o pomoc dzięki ;)
Krzychuziom
 

Postprzez smile » 23 maja 2013, 21:09

Podaj nr błędu, nazwa jest tylko nazwą :)
I uzupełnij profil skąd jesteś.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez tomas7 » 8 cze 2013, 19:06

u mnie też się zapaliła lampka. po około 5-7 minut jazdy zapala się i nie gaśnie. drugi kluczyk też nie działa, w pierwszym zmieniłem baterie, jeden dzień spoko ale dzisiaj już znowu się pali. auto na gwarancji,czy aso wymieni tą centralkę bez problemu ??
tomek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2011, 18:36
Posty: 729 (2/7)
Skąd: Gosport UK/ Świdwin PL
Auto: M6 Wagon TS GY LF 2.0 benz 2003
M6 GH L5 estate 2.5 sport (170KM)

M6 GH Sport Galaxy Grey

Postprzez robi31 » 9 paź 2013, 21:37

Witam mam ten sam problem zapalil sie czerwony kluczyk i nie gasinie Rozwiazal juz ktoś ten problem co to moze być
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2011, 12:29
Posty: 88 (15/3)
Skąd: uk
Auto: Mazda CX-5 2.0 benzynka 2018

Postprzez tomas7 » 9 paź 2013, 22:04

pewnie najgorsze przed tobą.
tomek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2011, 18:36
Posty: 729 (2/7)
Skąd: Gosport UK/ Świdwin PL
Auto: M6 Wagon TS GY LF 2.0 benz 2003
M6 GH L5 estate 2.5 sport (170KM)

M6 GH Sport Galaxy Grey

Postprzez robi31 » 9 paź 2013, 22:16

Kolego a ty cos wykombinowales jak to usunoles bo wyczytalem ze tez miales ten problem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2011, 12:29
Posty: 88 (15/3)
Skąd: uk
Auto: Mazda CX-5 2.0 benzynka 2018

Postprzez tomas7 » 9 paź 2013, 22:27

ja nic. samo się zapaliło i samo znikło, ale w międzyczasie misz masz kontrolek na pulpicie, resety całej elektryki podczas jazdy na autostradzie :D . podjechałem do aso bo na gwarancji ale nic nie znaleźli, i trzeba było 50f za podłączenie do kompa zapłacić <jupi> . chwila spokoju i teraz poduszka się pali, nie ma sygnalizacji nie zapiętych pasów z przodu, torque na smartfonie nic nie pokazuje. może tobie się to nie przydaży, ale jak coś to pisz może do czegoś dojdziemy. ja przerabiałem moduł świateł i niewiem czy to miało jakiś wpływ na to ?? wszystkie światełka działają jak trzeba, ale możliwe że zostawiło gdzieś ślad. ewentualnie komp do wymiany <dupa> .
pozdrawiam
tomek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2011, 18:36
Posty: 729 (2/7)
Skąd: Gosport UK/ Świdwin PL
Auto: M6 Wagon TS GY LF 2.0 benz 2003
M6 GH L5 estate 2.5 sport (170KM)

M6 GH Sport Galaxy Grey

Postprzez robi31 » 9 paź 2013, 22:43

No powiem ci ze jak kupilem to autko to jest jedyny problem od poczatku kiedys bylo tak ze czerwony kluczyk migal wymienilem baterie bylo ok potem przy odpalaniu jak wcisniesz sprzeglo powinien pokazac sie zielony i go nie mialem ze 2 miesiace teraz pali sie czerwony caly czas masakra
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2011, 12:29
Posty: 88 (15/3)
Skąd: uk
Auto: Mazda CX-5 2.0 benzynka 2018

Postprzez tomas7 » 9 paź 2013, 23:01

a ja wcześniej mogłem odpalać bez sprzęgła a teraz nie, jutro odłączam aku i zobacze czy się zresetuje bo mnie ta lampka wkurza, a do aso nie będe jechał bo pewnie znowu nic nie znajdą a 5 dych nie bedę im płacił.
tomek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2011, 18:36
Posty: 729 (2/7)
Skąd: Gosport UK/ Świdwin PL
Auto: M6 Wagon TS GY LF 2.0 benz 2003
M6 GH L5 estate 2.5 sport (170KM)

M6 GH Sport Galaxy Grey

Postprzez roy130 » 25 lis 2013, 19:45

Witam

Chwile po odpaleniu samochodu pojawia sie czerwona kontrolka kluczyka.
Baterie wymienione w obu kluczykach. Odpalanie i otwieranie samochodu bez kluczyka działa.
Jest problem z zamykaniem bez kluczyka (mogę zamknąć tylko pilotem) przycisk na klamce od strony kierowcy i pasażera nie działa. Myśle ze czerwona kontrolka kluczyka ma z tym zwiazek bo niedziałający przycisk powoduje zwarcie i caly czas probuje zamknąć samochód (czasem po kilkukrotnym mocnym wciśnięciu zaskoczy i się zamknie).

Ogólnie to potrzebuję numer tego przycisku. Byłem w ASO w UK ale gość jakiś niekumaty i nie mógł znaleźć. Powiedział, że trzeba całą klamkę wymienić ale nie jest pewien :/

Ktoś na forum miał wymienione na gwarancji, wieć chyba część istnieje jako taka.


Dzięki
Lukasz
Początkujący
 
Od: 2 mar 2008, 19:32
Posty: 27 (0/3)
Skąd: Nowa Sól / Bath (UK)
Auto: M6 GH Sport 2.5L5

Postprzez tomas7 » 25 lis 2013, 22:21

u mnie nie działa od strony pasażera. centralny z pilota i z guzika od strony kierowcy działa ok
tomek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2011, 18:36
Posty: 729 (2/7)
Skąd: Gosport UK/ Świdwin PL
Auto: M6 Wagon TS GY LF 2.0 benz 2003
M6 GH L5 estate 2.5 sport (170KM)

M6 GH Sport Galaxy Grey

Postprzez coroner81 » 26 lis 2013, 22:13

U mnie jest podobnie ze jak pasazer wchodzi pierwszy to kluczyk na czerwono sie nieswieci jak ja tylko wsiade to sie swieci na czerwono-droga dedukcji doszedlem ze to musi byc w drzwiach wiec stawiam na 'reqest button' ten maly guziczek w klamce po stronie kierowcy nie 'klika' jak go wciskam.i od zewnatrz caly system mi niedziala rowniez szukam wlasnie gdzie taka klamke jak najtaniej zdobyc...mieszkam w uk na ebay.co.uk jest jedna ale znowu niewiem co szukac czy wszystkie klamki sa takie same???Ktos ma jakis pomysl???
Początkujący
 
Od: 25 lis 2013, 23:22
Posty: 4
Auto: Mazda 6 GH 2008 2.5 Benzynka Kombi

Postprzez gasto » 19 gru 2013, 22:48

WItam,
Ja z ta swiecaca dioda mialem problem po zakupie auta ale za radą BARRACUDA (z gory dziekuje) naladowalem akumulator i wszystko jest ok.
A w skrocie – kupowalem auto i na jezdzie probnej wszystko bylo ok – potem auto miesiac stalo bo zalatwialem leasing. Przy odbiorze auta akumulator nawet nie zakrecil – wiec krotkie ladowanie – odpalenie i slawetna dioda systemu keyless nie zgasla – trasa do domu 300km i nic – lampka jak swiecila tak swiecila. Ale poza tym wszystko dzialalo.
Dopiero naladowanie prostownikiem akumulatora spowodowalo ze teraz dioda zapala sie na zielono i potem podczas jazdy gasnie.
pozdrawiam wszystkich i oby pomoglo to innym uzytkownikom "szostek" !!!!
gasto
 

Postprzez kruppp » 22 gru 2013, 16:52

A ja z kolei miałem problem z tym że zniknął zielonykluczyk po wyciskaniu sprzęgła. Sprawa była prozaicznie prosta. Wymieniając wcześniej akumulator w systemie pojawiły się błędy o spadku napięcia, znajomy mi to wylądował w minutę i wszystko wróciło do normy, znowu mam zielony kluczyk na desce. Nawiasem mówiąc to w aso nawet nie powiedzieli że po wymianie akumulatora taki błąd się pojawia. Pzdr może to komuś pomoże.

xperia s
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2013, 00:09
Posty: 29 (1/1)
Auto: mazda 6 GH 2,5
2008r

Postprzez misiektoja » 14 sty 2014, 19:51

Hej,

Od tygodnia mam dziwny problem. Czasami jak podchodzę z kluczykiem do auta, wkładam rękę za klamkę, drzwi niestety nie otwierają się. To samo jest z klapą bagażnika.

W pilocie, którego używam była wymieniana 3 tygodnie temu bateria. Próbowałem z kluczykiem zapasowym i jest to samo. Dodatkowo czasami w trakcie jazdy miga mi na czerwono kluczyk, tak jakby go nie widział.

A teraz ciekawa część. Byłem dzisiaj w tej sprawie w serwisie Mazda Odyssey na Górczewskiej. Doradca przy odbiorze auta potwierdził występowanie problemu, zapisał odpowiednią uwagę. Po godzinie zwrócono auto z adnotacją, że problem zanotowano tylko raz na początku i potem nie występuje. Idę odebrać auto, znowu to samo stało się przy doradcy. Metodą prób i błędów doszliśmy do wniosku, że występuje to tylko jak przy zamykaniu auta naciskam przycisk zamknięcia dwa razy. Robię to z przyzwyczajenia od samego początku, drugi raz naciska się po to, żeby nie można było w przypadku włamania otworzyć drzwi od wewnątrz. Panowie z serwisu zamykali tylko na raz, dlatego nie mogli tego powtórzyć później.

Zgłoszenie jest nadal otwarte, jestem teraz umówiony na kolejną wizytę w przyszłym tygodniu, ale jak to powiedział Pan z serwisu nie mieli jeszcze takiego przypadku i wygląda to na grubszą sprawę. Nie mają do końca pomysłu co z tym zrobić. Coś wspominano o przeprogramowaniu kluczyków.

Jakieś pomysły szanownych forumowiczów ? Może będę mógł im coś zaproponować podczas wizyty. Auto nadal na gwarancji.

UPDATE: Porobiłem kilka testów przed chwilą i wygląda na to, że problem występuje tylko jak zamykam auto poprzez podwójne naciśnięcie przycisku. Jak zamykam na raz to zarówno drzwi jak i klapa bagażnika otwierają się.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2011, 02:06
Posty: 132 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD

PostTen post został usunięty przez bieski 15 sty 2014, 00:55.

Postprzez misiektoja » 20 sty 2014, 12:58

Zapomniałem napisać, że okazało się, że winny był akumulator. Ze względu na zimową porę (nawiew, podgrzewanie siedzeń etc.) i styl jazdy (krótkie odcinki) akumulator nie miał jak się do końca naładować. Po naładowaniu problemy zniknęły.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2011, 02:06
Posty: 132 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD

Postprzez jaro605 » 1 lut 2014, 16:25

Witam, chcialem sie podpiac pod temat mam taki dziwny problem, ze czerwony kluczyk zapala mi sie po przejechaniu okolo 2 min. Wczesniej mialem taki problem ze wczasie jazdy gaslo mi radio i zapalala sie jeszcze klodka wiec wyciagnolem ta antena co jest pod zderzakiem [jakim?] byla peknieta wtyczka anteny (te dwie blaszki sie urwaly) dolutawalem kable (koszt nowej £200 uk) zamontowalem przez 3 dni wszystko ok ale pozniej problem wrocil tylko tyle ze sie tylko zaswieca po 2 min ale radio nie gasnie i klodka tez sie nie zapala. Czy ktos moze mial podobny problem? Dzieki
Początkujący
 
Od: 21 sty 2014, 02:31
Posty: 6
Auto: mazda 6 2.5 mzr sedan ls 2008

Postprzez tomas7 » 1 lut 2014, 17:22

radio ci zgasło i zaraz się zapaliło, tak jakby reset wszystkiego ale auto jechało dalej?
widocznie nie tylko moja "6" 2.5 miała taki problem :]
tomek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2011, 18:36
Posty: 729 (2/7)
Skąd: Gosport UK/ Świdwin PL
Auto: M6 Wagon TS GY LF 2.0 benz 2003
M6 GH L5 estate 2.5 sport (170KM)

M6 GH Sport Galaxy Grey

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6

cron