Keyless Entry System. Jak to działa? Różne problemy.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez missiek1709 » 18 maja 2018, 18:51

Witam. Mam problem z moją madzia <płacze>
Od kilku dni nie działa mi otwieranie z guzików na klamkach ani na klapie bagażnika. Gdy naciskam tą gumeczkę dioda na karcie reaguje lecz drzwi się nie otworzą ani nie zamkną...
Po podpięciu do serwisówki Mazdy wyskoczył niekasowalny bląd B1320 Otwarty obwód czujnik niedomknięcia drzwi kierowcy. I teraz pytanie. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem? Lub ewentulanie za co się brać bo nie chcę rozbierać połowy drzwi w ciemno.... Czy to może być ten gumowy guziczek co odpowiada także za oświetlenie wewnątrz auta??
Proszę o pomoc :) :) :) :)
Początkujący
 
Od: 12 sty 2018, 18:15
Posty: 4
Auto: Mazda 6 GY 2006
2.0 CiTD 143km +DPF

Postprzez daras404 » 24 sie 2018, 13:04

Z tego co się orientuję, to czujnik ten jest w zamku. Musisz znaleźć kostkę C-29 i sprawdzić przewody zakreślone w kółku – ze wskazaniem na granatowy.
Załączniki
zamek1.JPG
2Zamek1.JPG
zamek3.JPG
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2013, 07:39
Posty: 102 (0/3)
Skąd: pomorskie
Auto: Mazda 6 Kombi, GH 2008, 2,5l /170KM/ Dynamic Sport

Postprzez zor-ro1970 » 2 wrz 2018, 08:13

Niestety mnie dopadła taka sytuacja, kluczyk na czerwono po wcięsnięćiu sprzegła. Zero reakcji , akku sprawne naładowane , bateria w kluczyku oki, drugi kluczyt tez i cisza. Zablokowana kierownica, nawet zapłonu nie moge włączyć
Forumowicz
 
Od: 30 cze 2010, 09:05
Posty: 109 (0/1)
Auto: Rav 4 2.0 2013
Mazda 6 GH 2.5 Top 2008, Lpg

Postprzez tomale » 3 sty 2019, 20:40

Witam.

Jestem tutaj nowy wiec prosze o wyrozumialosc.

Od pewnego czasu mam problem z moja Mazda 6 GH. Pali sie czerwony kluczyk po nacisnieciu sprzegla i bardzo czesto nie moge odpalic.
Rozrusznik sprawdzony, bezpieczniki i przekazniki tez.
Baterie w obu kluczykach wymienione. POMOCY!!!!
Początkujący
 
Od: 3 sty 2019, 20:32
Posty: 1
Auto: Mazda 6 GH 2.5 benzyna 2008 r

Postprzez tomas7 » 6 sty 2019, 22:55

sprawdź przyciski w klamkach i klapie, najlepiej odłącz i wtedy próbuj. nie zauważyłeś kiedy to się dzieje, np po deszczu, skraplaniu sie pary na karoserii ??
u mnie było zwarcie w jednej klamce właśnie na guziku, pęknięta gumowa osłona
tomek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2011, 17:36
Posty: 729 (2/7)
Skąd: Gosport UK/ Świdwin PL
Auto: M6 Wagon TS GY LF 2.0 benz 2003
M6 GH L5 estate 2.5 sport (170KM)

M6 GH Sport Galaxy Grey

Postprzez henex1980 » 25 paź 2021, 20:55

Witam. Mam nadzieje ze w dziale mazdy 6 znajde jakies wskazówki bo na forum cx9 nikt nie ma pojecia o problemie. Cx 9 z 2009r. Keylessgo dział coraz gorzej. Raz wchodzę do auta przekręcam stacyjke i odpalam bezkluczykowo ale podczas jazdy miga czerwona kontrolka "key" Po otworzeniu i zamknięciu drzwi czesto slysze sygnaly dźwiękowe. Niekiedy odpalanie z karty blokowane jest przez immo. Wtedy musze włożyć klucz do stacyjki i zawsze auto odpala bez problemu. Co dziwne te objawy dotyczą obu kart. Do tego jeszcze nie działaotwieranie z klamki. Czasem zaskoczy ale to loteria. Antena pod zderzakiem (ponoc awaryjna) wyglada na sprawna.Baterie nowki ( napiecie 3,10V) Kod z forscan :
Kod: B1600 – Sygnał transpondera kluczyka zapłonu PATS nie jest odbierany.
– Możliwe przyczyny –
– Wadliwy kluczyk zapłonu – Uszkodzona
antena PATS lub kable
– Uszkodzenie
modułu PCM : Otwieranie zamków drzwi pilotem (klucze nie są wymagane)
Prosze Was o sugestie. Czy to może być moduł keylessgo? Czyzby obie karty były wadliwe/uszkodzone?

Dopisano 25 Oct 2021, 20:55:

Witam. Mam nadzieje ze w dziale mazdy 6 znajde jakies wskazówki bo na forum cx9 nikt nie ma pojecia o problemie. Cx 9 z 2009r. Keylessgo dział coraz gorzej. Raz wchodzę do auta przekręcam stacyjke i odpalam bezkluczykowo ale podczas jazdy miga czerwona kontrolka "key" Po otworzeniu i zamknięciu drzwi czesto slysze sygnaly dźwiękowe. Niekiedy odpalanie z karty blokowane jest przez immo. Wtedy musze włożyć klucz do stacyjki i zawsze auto odpala bez problemu. Co dziwne te objawy dotyczą obu kart. Do tego jeszcze nie działaotwieranie z klamki. Czasem zaskoczy ale to loteria. Antena pod zderzakiem (ponoc awaryjna) wyglada na sprawna.Baterie nowki ( napiecie 3,10V) Kod z forscan :
Kod: B1600 – Sygnał transpondera kluczyka zapłonu PATS nie jest odbierany.
– Możliwe przyczyny –
– Wadliwy kluczyk zapłonu – Uszkodzona
antena PATS lub kable
– Uszkodzenie
modułu PCM : Otwieranie zamków drzwi pilotem (klucze nie są wymagane)
Prosze Was o sugestie. Czy to może być moduł keylessgo? Czyzby obie karty były wadliwe/uszkodzone?
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2019, 13:04
Posty: 256 (12/0)
Skąd: Jasło
Auto: Mazda cx-9 2008r

Postprzez smile » 9 lis 2021, 22:52

henex1980 napisał(a):Prosze Was o sugestie. Czy to może być moduł keylessgo? Czyzby obie karty były wadliwe/uszkodzone?


Moduły są najmniej awaryjne. Obie karty także mało prawdopodobne aby padły skoro baterie nówki :)

henex1980 napisał(a): Do tego jeszcze nie działaotwieranie z klamki. Czasem zaskoczy ale to loteria.

Zdejmij tapicerkę drzwi, sprawdź czy wtyki nie są pokryte zzieleniałym nalotem od wilgoci, ewentualnie wiązka w drzwiach na przełamanie do sprawdzenia.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 12:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez Azel » 19 lis 2021, 09:41

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc może spytam tutaj.
Czy piloty do keyless są takie same dla wszystkich modeli Mazdy?
Jeśli tak, jaki jest rozmiar tego pilota?
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2021, 12:54
Posty: 53 (15/2)
Auto: Mazda 3 BP Sedan Hikari, eSkyactiv-G, 150KM, MT6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6