Panel multimedialny dedykowany do Mazdy 6 GH

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez sherif » 7 lip 2013, 10:42

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem tego modelu http://www.ebay.co.uk/itm/260977375014? ... 1423.l2649 i chcialbym podzielic sie z wami moimi spostrzezeniami.
Wyglad : na zdjeciu wyglada na czarny matt ale jest to gloss. Bardziej by pasowal matowy niz polysk ale jak to woli. Dobrze dopasowany do konsolii.

Montaz: bardzo latwy i nie potrzeba elektryka ani placic za montaz. Jest filmik jak rozebrac panel http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... OlouxzGGO8. Podlaczanie kabli jest banalnie prosta. I nie zapomnijcie przy montazu sciagnac ze starego radia dolnej zaslepki i zamontowac do nowego radia.

Funkcje: Dziala sterowanie z kierownicy tylko glosnosc i przelaczanie utworow. Dziala tez BOSE jesli posiadasz. Ekran nie zawsze zalapuje przy dotyku. System WinCe 6.0 troche stary i brakuje mu pare funkcji no i wyglad graficzny nie jest zbyt nowoczesny.
DVD nie probowalem bo nie mam juz filmow na plytach ale wgralem pare piosenek i filmow divx i wszystko dziala jak nalezy. Wejscie usb jest z tylu radia do ktorej podlaczylem przedluzke ( dostajesz z radiem) i przeciagnalem pod kierownice, tak wiec nie widac. Z usb slucham muzyki i mam 2 zastrzezenia co do playera – nie mozna przewinac piosenki przesuwakiem jak np. w winampie tylko musisz wlaczyc setup dac dalej i przycis przewijania x2 x4 itd. drugie to szybkosc przelaczania utworow z kierownicy jest wolna, mysli za dlugo jak dla mnie. Sa dwa wejscia na karte sd, jedno na nawigacje a drugie na filmy, zdjecia, muzyke. Radio dziala bez problemu i jest czytelny. Bluetooth dziala z moim telefonem i moge np sluchac muzyki z telefonu. Funkcja rozmowy przez telefon – dziala bez zarzutow, posiada szybki przycisk odbierania i odlaczania rozmowy. mikrofon przykleilem pod kierownica i slychac mnie bardzo wyraznie. Jest tylko jeden minus, pokazuje numery kto dzwonil i wybierane ale nie mozna ich zapamietac i podpisac imieniem. Dostalem tez kamerke ale nie podlaczalem bo mam czujniki cofania tak wiec nie wiem jak jest funkcjonalny. Wiem tylko tyle ze jak wbijam wsteczny to wlacza sie automatycznie cam w radiu, te opcje mozna wylaczyc w opcjach. Nawigacja – dostalem karte sd na ktorej jest wgrany iGo i szczerze mowiac sa lepsze nawigacje ale to mozna zmienic. Antene gps przeciagnalem do schowka, lapie mi sygnal bez problemu i ma szybka reakcje. Jedynie co mnie denerwuje- jak slucham muzyki i uzywam navi to przy kazdej informacji ktora jest mowiona scisza mi automatycznie muzyke. tak wiec w miescie nie posluchacie sobie muzyki.

Ogolnie jestem zadowolony z radia mimo iz nie uzywam wszystkich funkcji jakie on posiada.

Na koniec mam pytanie do posiadaczy tego modelu, jak mozna wejsc do systemu operacyjnego ?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 gru 2012, 23:43
Posty: 5
Skąd: Opole - UK
Auto: Mazda 6 2.2 MZR-CD 163km
kombi 2009 r.

Postprzez ymcamazda » 10 lip 2013, 23:09

sherif a jak z kablami? podlaczanie spoko? przekaladam wtyczki poprostu czy trzeba kombinowac? wiem ze napisales ze nie potrzeba elekryka, poprostu jeszcze nie kupilem a czeka mnie podroz niedlugo a czasu nie zawiele na bawienie sie.
Gdyby Stanisław Ignacy Mickiewicz to widzial, to gdyby żył to by sie w grobie przewrócił – F.Kiepski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lis 2012, 21:28
Posty: 275 (0/5)
Skąd: Radom/Londyn/Krakow
Auto: byla: mazda 6 GG 2.0
jest: mazda 6 GH 2.5 sport

Postprzez sherif » 13 lip 2013, 08:50

Podlaczenie zajelo mi 2 minuty wiecej czasu spedzilem chowajac je. Te kable wygladaja jak zlacza iso do innych aut, poprostu odczepiasz kostki od starego radia i doczepiasz je do tych kabli ktore sa polaczone razem z can bus a potem do nowego radia. Nie da sie pomylic bo kazde wejscie ma inny rozmiar. Tak wiec nie ma obaw skoro ja to zrobilem nie majac podstaw z elektryki ( nawet gniazdka bym nie podlaczyl w domu ). Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 gru 2012, 23:43
Posty: 5
Skąd: Opole - UK
Auto: Mazda 6 2.2 MZR-CD 163km
kombi 2009 r.

Postprzez ymcamazda » 16 lip 2013, 00:50

hejas panowie
znalazlem takie o co cos:
http://www.ebay.co.uk/itm/261229170573? ... 1423.l2649
z tego samego sklepu co sherif ma swoj panel ale lepszy procek i nowszy soft ale nie jest kompatybilne z BOSE, napisale mi ze musialbym sie pobawic okablowaniem jezeli kupie ten model, moje pytanko brzmi co musialbym zrobic? jak duzo bedzie tej zabawy z tymi kablami?
Gdyby Stanisław Ignacy Mickiewicz to widzial, to gdyby żył to by sie w grobie przewrócił – F.Kiepski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lis 2012, 21:28
Posty: 275 (0/5)
Skąd: Radom/Londyn/Krakow
Auto: byla: mazda 6 GG 2.0
jest: mazda 6 GH 2.5 sport

Postprzez sherif » 16 lip 2013, 23:35

Widze ze te radio z tej samej ( Chinskiej ) fabryki. Ciekawe czy mogl bym wgrac nowy system <co?>
A z kablami tak jak pisalem, dwie minuty podlaczania, kazdy laik by to zrobil. Nie da sie pomylic bo kazde wejscie ma swoj rozmiar. Z tylu masz rysunki albo jest napisane gdzie cam, usb, gps itd. Posprostu kable ktore odczepiles ze starego radia doczepiasz do tych ktore dostales a potem te nowe podczepiasz do nowego grajka. Prosciej juz nie moge wyjasnic <glupek2> Nie bede robil filmiku bo jestem za leniwy zeby znowu wszystko rozbierac <faja>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 gru 2012, 23:43
Posty: 5
Skąd: Opole - UK
Auto: Mazda 6 2.2 MZR-CD 163km
kombi 2009 r.

Postprzez ymcamazda » 17 lip 2013, 22:32

sherif napisał(a):A z kablami tak jak pisalem, dwie minuty podlaczania,

tak wiem ale to do twojego modelu chyba, na opisie twojego jest ze jest kompatybilny z BOSE a na tym z linku ode mnie z nowszym prockiem i softem juz tego nie napisali ze jest kompatybilny i dlatego sie ich zapytalem i pwoiedzieli ze nie jest kopatybilny i ze bede musial "re wire"
Gdyby Stanisław Ignacy Mickiewicz to widzial, to gdyby żył to by sie w grobie przewrócił – F.Kiepski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lis 2012, 21:28
Posty: 275 (0/5)
Skąd: Radom/Londyn/Krakow
Auto: byla: mazda 6 GG 2.0
jest: mazda 6 GH 2.5 sport

Postprzez sherif » 20 lip 2013, 08:47

Wydaje mi sie ze ta zlaczka nie jest przerobina na BOSE. Dlatego bedzie trzeba dolozycz tam kabli a do tego juz trzeba elektryka. Mimo to i tak bedzie ci chulalo tylko troche ciszej.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 gru 2012, 23:43
Posty: 5
Skąd: Opole - UK
Auto: Mazda 6 2.2 MZR-CD 163km
kombi 2009 r.

Postprzez komancz18 » 7 lis 2013, 22:21

Witam czy ktoś ma taką stację i czy jest warta tej ceny. http://allegro.pl/stacja-multimedialna- ... 56815.html
komancz18
 

Postprzez sotrebor » 8 lis 2013, 18:37

Cena kusząca ,może ktoś się skusi i opisze co i jak :–)

Wysłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 4
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2011, 19:19
Posty: 73
Skąd: NL i PL
Auto: GY- była
GH-jest(diesel kombi)

Postprzez rafiksq » 12 gru 2013, 23:06

A czy ktoś z was ma poprzednią wersje ponizszej stacji? Planuje kupic wiec szukam opini. Poprzednik miał procka 800 i androida 2.2

http://www.aliexpress.com/item/1-2-GHZ- ... 94058.html
Początkujący
 
Od: 4 lut 2013, 22:21
Posty: 13
Auto: Mazda 6 2008, hatchback

Postprzez smile » 12 gru 2013, 23:41

chińszczyzna i szajs.... :) Firma bodajże rosyjska, produkcja, wiadomo, u skośnookich... a punkt serwisowy w... Pruszkowie :D
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez bieski » 12 gru 2013, 23:50

smile napisał(a):chińszczyzna i szajs.... :)

Znam parę zadowolonych osób.

Xcarlink to też chińszczyzna, a ile osób używa
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez smile » 12 gru 2013, 23:54

Ja znam kilka niezadowolonych... Nie każda chińszczyzna to szajs, to chyba oczywiste.
Ten sprzęt to taki, byle jaki byle był, jakość audio nie powala tak jak możliwości ustawień, załadowanie najnowszej automapy zmula ten sprzęt.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez rafiksq » 13 gru 2013, 00:08

a ten powyzej na tym screenie z allegro czym rozni sie od tego ponizej?
http://www.aliexpress.com/item/Android- ... 49959.html

Tez widział, że ktoś proponował z navi-media:
http://www.navi-media.com/sklep/mazda6/ ... azda6.html

To przecież to samo z tego samego źródła.

Podobnie jest z tabletami Manta, Overmax, itp. biorą od tego samego producenta i kupuja z tzw. customizing. Nazwa na ramce, czasami zmieniony kolor czy kształ a serce te same:)

Procek Cortex produkowany jest przez ARM firmę, która współpracuje z Intelem. Procki z m.in. w Galaxy.

Używam automapy na znacznie gorszym procku w nawigacji Blow niz 1.2Ghz i chodzi bez zarzutów.
Początkujący
 
Od: 4 lut 2013, 22:21
Posty: 13
Auto: Mazda 6 2008, hatchback

Postprzez bieski » 13 gru 2013, 00:17

smile napisał(a):Ja znam kilka niezadowolonych

Chyba nie piszesz o tej nawi opartej na androidzie.
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez piolsm » 13 gru 2013, 01:10

nie wiem jak na androidzie ale juz z pół roku mam taki cudo czy szajs jak kolega napisał
na windows ce 6,5 chodzi ok

ii teraz pytanie do czego będziemy używać ten sprzęt

ja osobiście tylko do
radio, telefon, navi i kamera cofania

i tutaj koniec
dvd raz na rokale działa bo sprawdzałem, internet tak samo, aux wcale wirtulana zmieniarka płyt też nie, tv też nie ( chocaż tutaj potrzebował bym dekoder mpeg4 i chyba tyle



jak juz wybieracie są dwa rozmiary wyświetlaczy 8 lub 7 cali
część nie obsługuje modemów 3G taki mały szczegół
i modele z wejściami na 2 karty mcsd ( symetrycznie po lewej i prawej stronie) są kiepskiej jakości
ta opinia pochodzi z firmy która montuje to w PL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2012, 01:43
Posty: 126 (0/2)
Skąd: kujawsko-pomorskie
Auto: Mazda 626 FL 1999

Postprzez rafiksq » 13 gru 2013, 10:15

Dzięki za odp., filmów nie zamierzam oglądać, muzyka chcę odpalać z pendrive lub wrzucić na dysk. Głownie automapa, tel.
Początkujący
 
Od: 4 lut 2013, 22:21
Posty: 13
Auto: Mazda 6 2008, hatchback

Postprzez rafiksq » 31 sty 2014, 11:12

Po zamontowaniu stacji działa płyta cd i muzyka po włożeniu płyty, nie działa ekran ani przyciski czy ktoś miał podobne objawy? Podświetlenie przycisków również działa. Stacja typu 'no name'.
Początkujący
 
Od: 4 lut 2013, 22:21
Posty: 13
Auto: Mazda 6 2008, hatchback

Postprzez jarogda82 » 10 lut 2014, 15:00

Witam Panowie,
przymierzam się do zakupu takiej stacji:
http://www.ebay.co.uk/itm/8-Auto-Lettore-DVD-Bluetooth-GPS-Scheda-SD-4GB-per-Mazda-6-2008-2011-Europa-/271375940417?pt=Lettori_DVD&hash=item3f2f443b41
nie ukrywam, że głównym powodem dla którego planuję coś takiego kupić to jest niewysoka cena no i możliwość transportu tego urządzenia praktycznie za free,
z tego co się zorientowałem to nie ma obsługi w języku PL, jest tylko mapa PL (ciekawe jakie ma pokrycie?),
kolejna kwestia to system operacyjny WINCE, taka zabaweczka z ANDROIDEM jest dwa razy droższa z tego co się zorientowałem..
ten model pewnie nie ma możliwości podłączenia internetu?
czy jakiś ewentualny upgrade dałby taką możliwość?
ja u siebie nie mam systemu Bose,
najbardziej w zasadzie to mi by zależało na NAVI oraz Internecie..
z góry wielkie dzięki za pomocne wpisy..
Początkujący
 
Od: 20 paź 2013, 08:42
Posty: 10
Auto: mazda 6 II combi 1.8 benzyna rok produkcji 2008-wersja excluisive

Postprzez piolsm » 10 lut 2014, 19:19

w opisie nie ma żadnych parametrów urządzenia

procesor jedno dwurdzeniowy , parametry
ram
możliwość podłączenia modemu 3 G
navi jest wgrana i zapewne idzie z karty z tym że jak procesor bedzie słaby to du..aaa.

poza tym jak się nie uda to zapłacisz dodatkowo cło ( sam tak maiłem)

może lepiej trochę dołożyć i zakupić stacje o lepszych parametrach a przynajmniej z przejrzystym opisem:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2012, 01:43
Posty: 126 (0/2)
Skąd: kujawsko-pomorskie
Auto: Mazda 626 FL 1999

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6