po tygodniu stania auto nie odpala

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Matifcb » 6 lut 2023, 11:49

zadra napisał(a):Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Polsce przez ostatnie 5lat nie było mrozów które by "zamroziły" paliwo albo sprawny akumulator..
Masz jakiś problem z autem.
Do w pozycji P można nawet na zwykłą lawetę wciągać? Nie mogę zmienić na N w ogóle bez odpalenia silnika, to normalne?
zadra napisał(a):Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Polsce przez ostatnie 5lat nie było mrozów które by "zamroziły" paliwo albo sprawny akumulator..
Masz jakiś problem z autem.
Do sprawdzenia jeszcze cewki i świece, ale wszystkie na raz by nie wysiadły, chyba że sygnał do cewek nie jest wysyłany..
Najpierw sprawdź czy paliwo dochodzi i czy jest iskra na świecach, bo może to jakiś antynapad faktycznie się zainicjował.


Nie no mrozów nie ma dużych. Okolice Bydgoszczy.


Bezpiecznik 15A opisany w kabinie jako OUTLET jest przepalony. Jaki inny mogę na podmianę wziąć. Te bezpieczniki są takie krótkie ja w audi mam tylko z dłuższymi metalowymi "ząbkami" i chyba cały by tam nawet nie wszedł
Początkujący
 
Od: 3 lut 2023, 18:03
Posty: 12
Auto: Mazda 6 GH 2.0 LPG

Postprzez kinki » 6 lut 2023, 11:51

To weź na chwilę włóż inny bezpiecznik 15A który nie jest potrzebny do odpalenia
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6077 (449/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez Matifcb » 6 lut 2023, 12:03

Matifcb napisał(a):
zadra napisał(a):Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Polsce przez ostatnie 5lat nie było mrozów które by "zamroziły" paliwo albo sprawny akumulator..
Masz jakiś problem z autem.
Do w pozycji P można nawet na zwykłą lawetę wciągać? Nie mogę zmienić na N w ogóle bez odpalenia silnika, to normalne?
zadra napisał(a):Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Polsce przez ostatnie 5lat nie było mrozów które by "zamroziły" paliwo albo sprawny akumulator..
Masz jakiś problem z autem.
Do sprawdzenia jeszcze cewki i świece, ale wszystkie na raz by nie wysiadły, chyba że sygnał do cewek nie jest wysyłany..
Najpierw sprawdź czy paliwo dochodzi i czy jest iskra na świecach, bo może to jakiś antynapad faktycznie się zainicjował.


Nie no mrozów nie ma dużych. Okolice Bydgoszczy.


Bezpiecznik 15A opisany w kabinie jako OUTLET jest przepalony. Jaki inny mogę na podmianę wziąć. Te bezpieczniki są takie krótkie ja w audi mam tylko z dłuższymi metalowymi "ząbkami" i chyba cały by tam nawet nie wszedł



Ruszył. Podmienione z nr 17 bo to niby zapasowy ( zaraz po prawej od tego nr13 przepalonego i auto ruszyło)
Początkujący
 
Od: 3 lut 2023, 18:03
Posty: 12
Auto: Mazda 6 GH 2.0 LPG

Postprzez zadra » 7 lut 2023, 02:25

W końcu się udało, a blisko już było do kapitalnego remontu <lol>

Musisz się teraz zorientować dlaczego przepaliła się ta 15'ka..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Matifcb » 7 lut 2023, 08:34

zadra napisał(a):W końcu się udało, a blisko już było do kapitalnego remontu <lol>

Musisz się teraz zorientować dlaczego przepaliła się ta 15'ka..


Dokładnie i tym też myślałem. Na razie odpalam gaszę jeżdżę i działa ale muszę kupić bezpieczniki do Mazdy bo chyba od audi nie podejdą w razie co.

https://allegro.pl/oferta/bezpieczniki- ... 2178390398

Te będą ok? One też dłuższe są niż te co mam
Początkujący
 
Od: 3 lut 2023, 18:03
Posty: 12
Auto: Mazda 6 GH 2.0 LPG

Postprzez zadra » 7 lut 2023, 17:35

Idź po prostu do sklepu z częściami samochodowymi – będzie szybciej ia łtwiej niż przez neta
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez kinki » 7 lut 2023, 20:42

Nie ma bezpieczników do Audi czy Mazdy
Są po prostu rodzaje bezpieczników w zależności od wielkości
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6077 (449/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez Mandey » 10 lut 2023, 09:44

Matifcb napisał(a):Te będą ok?

Z tego co kojarzę to w GH są już te "nisko profilowe".

Bezpieczniki-plytkowe-MINI-niski-profil-25A.jpeg


Matifcb napisał(a):a z immo nie powinno byc tak ze odpali silnik i od razu gasi? mialem tak w VW. Czy w Mazdzie w ogole by nie odpalil?

W Mitsubishi, które mam brak immo powoduje, że silnik w ogóle nie odpala. Kręci, że go chce wyrwać, ale nie odpali nawet na chwilę.
Z kolei w GY dopadła mnie znana usterka z przetartą wiązką na intercoolerze i wtedy objawy były takie, jak napisałeś – odpaliła na chwilę i zaraz gasła. Później już nie chciała odpalić, dopiero po ręcznym napompowaniu paliwa "grzybkiem" na pompie paliwa.

zadra napisał(a):Musisz się teraz zorientować dlaczego przepaliła się ta 15'ka..

Outlet do bezpiecznik od dodatkowych gniazd zapalniczki – w bagażniku w kombi i w podłokietniku z przodu.

Outlet_Fuse.png
Obrazek Mazda 6 [2.0 DISI]

Obrazek Mazda 6 [2.5 MZR]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2012, 02:09
Posty: 1808 (21/23)
Skąd: Żory, PL
Auto: Mazda 6 [GH], 155 KM, 2.0 DISI, Rok prod.: 2011

Mazda 6 [GH], 170 KM, 2.5 MZR, Rok prod.: 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6