Konwersja zderzaka przedniego na dynamic lub polift.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Sebaa75 » 15 lut 2020, 15:55

Hello,

tak przeglądam wątki, ale nie znalazłem nic ciekawego. Szukam info na temat konwersji przedniego zderzaka z wersji zwykłej przed liftem na wersję dynamic lub ewentualnie poliftową. Czy to pasuje plug and play czy trzeba wprowadzać dodatkowe zmiany. To, że są inne kratki, halogeny czy grill to wiem. Chodzi mi o kompatybilność z błotnikami, uchwytami osłoną pod spodem itp. Ktoś kiedyś robił taką podmiankę?
Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2012, 19:23
Posty: 90 (0/5)
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Auto: Mazda 6 GH 2.0 PB '08 Kombi
Mazda 2 DY 1,4 PB '06
Yamaha TDM 900 '07

Postprzez cinek465 » 18 kwi 2020, 10:25

Cześć.

Sam rozważam zmianę zderzaka na ten z wersji Dynamic. Mój oryginalny jest już mocno sfatygowany.

Z tego co udało mi się dowiedzieć, to zmiany wymagają nadkola oraz w przypadku nowego zderzaka, do aut wyposażonych w spryskiwacze reflektorów, trzeba kupić zestaw instalacyjny. Nie wiem jak jest ze zderzakiem z polifta.

Czy spotkał się ktoś z nowym zderzakiem z wersji Dynamic do kupienia poza Aso? Używane, które widziałem pozostawiały sporo do życzenia.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 kwi 2020, 09:20
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 GH 2.0 147 KM 2008

Postprzez Sebaa75 » 18 kwi 2020, 11:00

Hello,

dzięki za odpowiedź, w tak zwanym międzyczasie trochę już "rozkminiłem" temat. Ogólnie zderzak z wersji Dynamic pasuje bez większych problemów, tak jak wspomniałeś wypada zmienić nadkola, bo są inne punkty mocowań zderzaka z nimi. Jeśli są spryskiwacze, a wcześniej nasz samochód tego nie posiada to trzeba zmienić zbiorniczek płynu na taki z pompką, która je obsługuje. U mnie nawet jest kostka do tej pompki przy zbiorniczku. Z tego co ktoś pisał na forum, to spryskiwacz reflektorów uruchamia się co któreś włączenie spryskiwacza szyb czyli nie trzeba instalować dodatkowego włącznika.
Ja zaopatrzyłem się w zderzak na znanym portalu aukcyjnym. Był cały, nie połamany, bez pęknięć i wgnieceń, jedynie jakieś tam rysy. Był cały komplet z grillem. Na razie zderzak jest w malowaniu, jak będzie założony to może wrzucę jakieś zdjęcia.
Sytuacji ze zderzakiem do polifta już nie rozpatrywałem, ale tak na szybko jak oglądałem zdjęcia, to wydaje mi się, że sprawa jest podobna jak do wersji Dynamic – czyli powinien pasować z wymianą nadkoli.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2012, 19:23
Posty: 90 (0/5)
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Auto: Mazda 6 GH 2.0 PB '08 Kombi
Mazda 2 DY 1,4 PB '06
Yamaha TDM 900 '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6