Skrzynia automat szarpie

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez rafiksq1 » 18 lip 2021, 22:26

Mazda 6 2.5, 94tys zł przebiegu. Skrzynia zaczęła szarpać z 3 miesiące temu przy wrzucaniu na 3 i z 3 na 4. Później podobny objaw ale nie tak silny zauważyłem przy kolejnych biegach. Na serwisie wymienili sterownik, zresetowali ustawienia, coś posmarowali i było ok. Minęło 3 tygodnie i powtórka z rozrywki.

Znajomy podłączył komputer, w trakcie jazdy i zmiany biegów wyszło bardzo wysokie ciśnienie oleju w skrzyni.

W ASO poprosiłem o wymianę oleju i filtra przy okazji. Przez 3 tygodnie było ok. bez zarzutów. Problem znowu zaczął się pojawiać ale tym razem w trakcie wrzucania biegu na wyższy najpierw na 5, a teraz na 3. Przy trybie sport i wciśniętym gazie do kick startu i zrzuceniu biegu na niższy jest najgorsze szarpniecie.

Nie jestem mechanikiem ale z logicznego punktu widzenia gdyby była to usterka mechaniczna to zmiana oleju i reset sterownika nic by nie zmienił. A tym wypadku raz jest dobrze raz nie.
Początkujący
 
Od: 18 lip 2021, 22:25
Posty: 1
Auto: Mazda 6 2.5 GL

Postprzez Brytwan » 14 sty 2023, 12:14

Witam,
Miałem te same objawy.
Podłączenie pod kompa wgranie / ponowne programowanie oprogramowania skrzyni, reset ustawień i śmiga jak nowa.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 cze 2011, 19:29
Posty: 5
Skąd: Lipsko
Auto: Mazda 6 Active 2,0 HB 2007
Obecnie
Mazda 6 GJ 2,5 AT 2016

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6