Stuki przy nierównościach przy skręcie w lewym kole

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Anetaswdn » 4 cze 2021, 16:07

Witam.

Jakiś czas temu w mojej mazdzie były wymienione wahacze, stabilizatory, teraz amortyzatory przod, łożyska przod aby wyeliminować stuki w lewym kole przy nierównościach. Wjeżdżając w dziure słychać wyraźne stukanie jakby jakiś luz i czuć, ze kierownica jest niestabilna. Byłam u kilku mechaników i mówią, ze wszystko jest okej w zawieszeniu. Już nie mam pomysłu ci to może być ;/. Do tego dodam ze od kilku dni przy wolnej jeździe słychać skrzypienie, jak dodaje gazu, to szybciej skrzypi. Czy jest ktoś kto może pomoc i naprowadzić mnie ? Dziękuje i pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 10 gru 2020, 02:02
Posty: 3
Auto: Mazda 6 SE-L 2.0 Benzyna 2015 rok

Postprzez cebularz » 9 cze 2021, 13:17

Dawno temu, byłem "szczęśliwym" posiadaczem alfy romeo. Wymieniłem prawie całe zawieszenie, a dalej stukało. Okazało się, że to były zużyte gumy na drążku stabilizatora i nawet na szarpakach diagnosta nie mógł doszukać się problemu. Co do skrzypienia, to pewnie któraś z nowych gum, zacznij od smaru, jakiegoś nie lepiącego brudu, może teflonu i zapsikaj np gumki na łączniku stabilizatora. Pewnie z czasem przejdzie. Z drugiej strony, skoro skrzypienie przyspiesza razem z autem, to znaczy że coś trze o koło. Zagadka z tą niestabilną kierą, nie sądzę żeby mechanik wymieniając pół zawieszenia nie sprawdził luzu na maglownicy, może właśnie to sprawdzić.
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2019, 11:49
Posty: 37 (0/1)
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 2015r
Mazda CX-5 2.5 2019r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6