Alufelgi 20" z kołami 255/35/20

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez premass » 9 lis 2020, 15:41

Szukam osób z forum lub znajomych ludzi z forum lub znajomych , znajomych lub... ;P które modziły coś z kołami w swoich GJ aby ustalić kilka rzeczy. Warunek że muszą to być GJ-tki ze zintegrowanymi czujnikami cisnienia w Abs-ie a nie z czujnikami w kołach. Bardzo mocno zastanawiam się nad założeniem 20" kół na sezon letni, ale wiąże się to z szeregiem problemów od samego spasowania felg na aucie po wyrzucanie co chwila błędu cisnienia w oponach jeśli założymy "źłą" oponę. Felga jaką sobie wymyśliłem to 9,5J et45 20" z oponą 255/35/20 ponieważ moim zdaniem taka opona idelanie siądzie na taką szerokość felgi bez naciągu lub przesadnego naciagu i bez efektu balona oraz wypełni nadkola lepiej niż standardowa 19" lub 245/35/20 bo wiem że takie ludzie zakladają jako odpowiednik-zamiennik. Opona 255/35/20 przy mojej 'eM" z pro kitem -30mm dała by świetny efekt. Właściciele M6 z 20 calowymi obręczami przeważnie zakładają opony w rozmiarze 245/35/20 – większość na felge 8,5J et 45 z tego co sie orientowałem i wyczytałem, jednak uwazam ze taka opona jest za szeroka do tej felgi. Myślę że felgi 9,5J Et 45 powinny idealnie siąść na przód ( równo z nadkolem) a z tyłu zostanie jeszcze jakieś 5mm. Obecnie mam załozone felgi 8,5j Et45 ze standardowymi kołami 225/45/19, chciałem owe koła wypchnać bardziej na zewnątrz, więc zaczałem mysleć o dystansach i mierzyć ile je moge wypchnać. Okazuję się że przód mogę wypchnać max 15mm, tył 20mm aby były na równo z błotnikiem,. stad po obliczeniach ( parametry obecnych felg+ ile mogę wypchnąć jeszcze koła) śmiem twierdzić że fele 9,5J et 45 będą pasować. Jednak to tylko teoria a nie chcę się naciąć na zakup alufelg i opon, stąd porzebuję uzyskać potrzebne mi informację od osób które może taki setup mają, miały lub mają możliwość załozenia (przymierzenia) takiego i jego przetestowania. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2014, 14:11
Posty: 89 (1/0)
Skąd: S-ce/Śląskie
Auto: Mazda 6 GJ -SkyEnergy 2.0 benzyna 165km 2013
Mazda 3 BK – TOP
2.0 benzyna LF-DE
2004

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6