Dziwny dźwięk bulgotania przy zmnianie biegów lub puszczania gazu z obrotów 2000+

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez muciu90 » 21 lut 2016, 02:57

Witam. To mój pierwszy post na tym forum więc gdyby było cos nie jasne to proszę mówić.

Od wczoraj zauważyłem ze przy zmianie biegów przy obrotach około 2000 rpm lub puszczeniem pedała gazu przy około tych samych obrotach lub wyższych słyszę dziwny dźwięk jak by bulgotania z pod maski.

Orientuje się ktoś może co to może być?

Posiadam 2013 Mazde 6 Skyactiv 2.2 D 175 Sport i na liczniku jest okolo 15tys km.

Z góry dziękuje za pomoc.
muciu90
 

Postprzez matthies » 21 lut 2016, 22:46

najlepiej to gdybyś wrzucił jakiś plik z tym dźwiękiem, nagrane wideo, cokolwiek... Obstawiasz silnik czy inną część?
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 17:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez muciu90 » 22 lut 2016, 00:13

Trudno będzie to nagrać ponieważ musiałbym mieć bardzo czuły mikrofon. Ogólnie to się dzieje jak jest silnik rozgrzany. Szukałem trochę po Internecie i co mi na myśl przychodzi to albo cos jest z układem chłodzenia(nie szczelny lub zapowietrzony) albo uszczelka na głowicy. Sam nie wiem co o tym myśleć. Za tydzień jadę do ASO bo maja mi cos zmieniać przy układzie kierowniczym (stuka jak skręcam do końca w prawo kierownica) i na pewno wspomnę o tym. Dobrze by było mieć jakiś punkt zaczepienia ponieważ albo sprawdzić z kimś z ASO od razu jak przyjadę z autem bo jak postawie na parkingu i ktoś za 1h będzie testował to może tego nie doświadczyć na chłodnym silniku.
muciu90
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6