Stuki w hamulcach

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez qmekk » 13 maja 2013, 18:20

Ello,

Czy ktoś z Was ma może stuki hamulca przy gwałtownym jego puszczeniu. Ja ewidentnie słyszę stukanie przy gwałtownym puszczeniu go. Sprawa jest do tego stopnia irytująca, że samochód wylądował w serwisie i oczywiście tam nikt nic nie wie, bo samochód jest za nowy.....
-------------------------------------------------------------------------
Jak ktoś chce mieć FUN z jazdy, to musi być posiadaczem MAZDY !
-------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 mar 2013, 00:00
Posty: 10
Auto: Mazda 6 GJ, 2.0 Benzyna, Sky Passion, Meteor Grey, Gdańsk, Polska

Postprzez tomb745 » 22 maja 2013, 17:11

Jako, że nikt nie odpisuje to wspomne tylko że u mnie hamulce bez zarzutów, co wskazuje na usterke w twoim aucie.
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2013, 13:45
Posty: 86 (0/1)
Auto: GJ 6 kombi, sky-passion 2,2 175 KM, diesel, AT

Postprzez ksatenza » 22 maja 2013, 17:46

U mnie też brak jakichkolwiek stuków
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2013, 23:53
Posty: 17
Auto: Mazda 6 GJ Sky Motion 165 KM G

Postprzez qmekk » 21 cze 2013, 12:29

Właśnie dostałem odpowiedź prosto z JP w sprawie stuków – to jest oczekiwane :) Czy ja mógłbym prosić użytkowników Mazdy 6 z silnikiem 2.0 i skrzynią manualną, żeby podpisali się pod tym wątkiem, czy słyszą, czy nie, bo ja mam zamiar go dołączyć do oficjalnego pisma do Mazdy, że to nie jest normalne (bo nie jest). Ja dołączę później do tego wpisu załącznik audio, to posłuchacie i usłyszycie stuki, jakby ktoś młotkiem w coś trzepał.

Powiem krótko, jestem bardzo, ale to bardzo zawiedziony jakością obsługi serwisowej i generalnie całego procesu obsługi. NIE POLECAM MAZDY POD TYM WZGLĘDEM.

Cała procedura wyglądała tak:
1. przyjechałem do serwisu, zademonstrowałem stuki Panowi z pierwszej linii, kiwał głową, zgadzał się, zawołał szefa serwisu
2. przyszedł, posłuchał, pokiwał głową, chciał porównać z nową mazdą 6 z takim samym silnikiem i skrzynią biegów (tam nie stukało) i wzięli samochód do serwisu na 3 dni
3. po 3 dniach dostałem informacje, że mogę odebrać samochód – NIC W NIM NIE ZROBIONO
4. po tygodniu dostałem telefon, żeby przyjechać do serwisu, żeby nagrać dźwięki z prawego, przedniego koła
5. nagranie zostało przesłane do centrali w Wawie
6. po 2 tygodniach od wysyłki dostałem informacje, że nagranie zostało przesłane do JP
7. po 1.5 tygodniu od wysyłki dostałem informacje, ze to jest zgodne ze standardem i nie odbiega od normy

Czyli cała procedura zajęła mniej więcej 5 tygodni i centrala w JP stwierdziła, że jest normą coś, co cały zespół ludzi określił jako odstąpienie od normy :)

I najbardziej boli to, że ktoś kupuje nowy samochód, na gwarancji, mając nadzieję, że samochód jest bezpieczny i pod kontrolą, a serwis zamiast pomóc, to robi z ludzi idiotów. !!!
-------------------------------------------------------------------------
Jak ktoś chce mieć FUN z jazdy, to musi być posiadaczem MAZDY !
-------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 mar 2013, 00:00
Posty: 10
Auto: Mazda 6 GJ, 2.0 Benzyna, Sky Passion, Meteor Grey, Gdańsk, Polska

Postprzez Leszkowy » 21 cze 2013, 13:32

U mnie nie słychać.
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2012, 11:32
Posty: 90 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 Skyactiv-G 165KM i-ELOOP MT SkyPASSION. Soul Red.
Sedan.

Postprzez pers » 21 cze 2013, 17:50

problem polega na tym że kupując nową mazde ulegamy wrażeniu że to jest auto wyjątkowe, porównywalne z klasą premium a jest to auto podobnej jakości do toyoty czy hondy mimo ze płynie z hiroszimy, 3 mce po wyjeżdzie z salonu/gh/ fotel kierowcy zaczął stukać – 4 wizyty w aso, panowie przytakiwali rozumieli wymieniali stelaż smarowali a fotel stuka nadal na każdym zakręcie, ostatnio rdza pojawiła sie na nadkolach w aso zaproponowano że polakierują zeby nie było widać w rama ch gwarancji na korozję, ot wsio
pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 22 wrz 2012, 07:20
Posty: 19
Auto: gh 2.0D 09

Postprzez zigu18 » 24 cze 2013, 17:01

Bo mazdę kupuje się oczami, po prostu auto dla fana i miłośnika marki. Kiepski lakier, blachy, słabe wyciszenie i plastiki, jeśli jesteś wrażliwy na tym punkcie to samochód nie dla Ciebie. Za to świetnie się prowadzi no i robi wrażenie na innych :D Po prostu trzeba wybierać co nam bardziej odpowiada
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2012, 17:35
Posty: 360 (4/3)
Auto: Mazda 6
GG 2002 sedan
2.0 benzyna BRC

Postprzez ZOOMik » 24 cze 2013, 23:18

Abstrahując od oceny jakości samych produktów, czy będzie to Mazda, Audi czy Bmw – w każdym, bez wyjątku, aucie może się pojawić usterka. Istotne jest natomiast, czy i jak problem został rozwiązany przez ASO/producenta w ramach gwarancji. Nie dziwię się rozgoryczeniu Kolegi qmekk, bo każdy poczułby się tak samo w sytuacji, kiedy ewidentnie ktoś (w tym przypadku Mazda) próbuje robić z nas idiotów. Autorowi tematu proponuję zainteresować sprawą TVN Turbo a konkretnie program „Turbo Kamera”, opisując całą sytuację i wysyłając mailem na adres: turbokamera@tvn.pl
Ostatnio edytowano 25 cze 2013, 21:57 przez ZOOMik, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez abracadabra » 25 cze 2013, 15:58

Ja u siebie nic takiego nie zaobserwowałem. Wrzuć tutaj nagranie audio z tym stukiem i opisem sytuacji, kiedy występuje to spróbuję u siebie ;–)
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 10 kwi 2013, 18:27
Posty: 68
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 6 GJ PE MT SkyENERGY Sport Kombi Jet Black 2013

Postprzez OLP » 25 cze 2013, 21:58

qmekk napisał(a):Czyli cała procedura zajęła mniej więcej 5 tygodni i centrala w JP stwierdziła, że jest normą coś, co cały zespół ludzi określił jako odstąpienie od normy :)

Szkoda, że nie napisałeś w jaki sposób doprowadzasz do powstania tego dźwięku.
Ja staram się z hamulcem obchodzić spokojnie wiec niczego nie słyszałem do czasu aż wykonałem raczej nie wykonywaną operację: po zahamowaniu bardzo szybko podniosłem z pedału nogę tak by się oderwała od niego....i faktycznie słychać chwilę później dziwne stukniecie gdzieś pod maską. Raczej nie pochodzi to od uderzenia pedału o ogranicznik a raczej jakby otwierał się jakiś zaworek lub coś podobnego.
Jeżeli w fabryce udało się to odtworzyć i inżynierowie stwierdzili, że jest to nieszkodliwe zjawisko to wg mnie powinni odpisać ,że jest to " to i to " i że nie jest to nic groźnego – naturalne zjawisko.
Tak jak napisałem wcześniej – aby to odtworzyć musiałem wykonać coś bardzo nienaturalnego.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2013, 18:02
Posty: 63
Auto: Mazda 6 GJ SkyPassion 2,0 '12 kombi

Postprzez ZOOMik » 25 cze 2013, 22:26

Masz rację, słuszna uwaga. Dobrze byłoby gdyby zaprezentował film lub nagranie lub chociaż opisał, jak używa(ł) hamulca, bo ja założyłem, że "normalnie", jak wszyscy. Natomiast, jeśli by z niego, że się tak wyrażę "strzelał", czyli gwałtownie go "odpuszczał" to niewykluczone, że mogłyby wtedy jakieś dziwne dźwięki temu towarzyszyć. Niech ktoś sprawdzi :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez qmekk » 1 paź 2013, 20:48

Witam po czasie,

Próbowalem to kilka razy nagrać i w końcu się udało. Poniżej linki:

1. ze srodka samochodu 1 – https://docs.google.com/file/d/0B3wJAhkJjPq-NWVwWmNKZl9Cc1k/edit?usp=sharing

2. ze srodka samochodu 2 – https://docs.google.com/file/d/0B3wJAhkJjPq-NjlrU3pUZlF3S2s/edit?usp=sharing

3. z zewnatrz samochodu, gdzie wyraznie slychac metal o metal – https://docs.google.com/file/d/0B3wJAhkJjPq-bUNLYlZsMmJWOVk/edit?usp=sharing

Generalnie, to jak się słucha muzyki, to tego nie slychac :) Dźwięk wydobywa się z prawej części maski (patrząc z perspektywy kierowcy). W nagraniach słychać odbicie pedału hamulca (gdy film jest krecony z kabiny), to jest ok, ale dźwięk, jakby ktoś walił młotkiem w środku maski, już nie.

To w niczym nie przeszkadza, ale jest cholernie irytujące. Ja rozumiem argumentację, że "Jest wywolany gwałtownym wyrównaniem ciśnienia pomiędzy pompą a kanałem zbiornika wyrównawczego płynu hamulcowego", ale:
1. nie dzieje się tak w innych samochodach
2. nie dzieje się tak z każdej strony, tylko po jednej
zatem coś jest nie tak.

Mam nadzieje, że Panowie z Mazdy moj problem rozwiążą przy przeglądzie pierwszym, a nie potraktują mnie jak wariata, dodatkowo zapewnią szybsze zużycie materiałów eksploatacyjnych :) Jeszcze jakieś 8000 do przeglądu.
-------------------------------------------------------------------------
Jak ktoś chce mieć FUN z jazdy, to musi być posiadaczem MAZDY !
-------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 mar 2013, 00:00
Posty: 10
Auto: Mazda 6 GJ, 2.0 Benzyna, Sky Passion, Meteor Grey, Gdańsk, Polska

Postprzez ZOOMik » 1 paź 2013, 23:17

Zdecydowanie coś jest nie tak – domagaj się usunięcia usterki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Cypiss » 3 paź 2013, 06:15

Zgadzam sie, ze normalne te stuki nie sa. Do tego calkiem glosne ja bym od razu jechal do serwisu i kazal szukac usterki. Chyba trudno te stuki uzasadnic jako cos nie wymagajace interwencji.
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2013, 13:58
Posty: 14
Skąd: Sandnes, Norwegia
Auto: Opel Astra 1.7TD, Odebrana
Mazda 6 AT 2.2D 150 KM Vision Combi BLUE REFLEX

PostTen post został usunięty przez bieski 21 lis 2013, 12:21.
Powód: dubel

Postprzez waldekx1 » 6 maja 2014, 13:39

Witam,
u mnie jest to samo, jest to słyszalne przy gwałtownym puszczeniu pedału hamulca, powodem pewnie jest ( to moje prywatne zdanie) kompletny brak wygłuszenia nadkoli.
Początkujący
 
Od: 24 maja 2013, 21:58
Posty: 5
Auto: Mazda 6, GJ 2,0 benzyna, 165 KM 2013, SkyPassion

Postprzez kryniu69 » 18 lut 2015, 10:59

Moim zdaniem to jest całkowicie nie normalne.
Ja próbowałem się wsłuchać u siebie, i słyszę takie stuknięcie, ale w zupełnie innej sytuacji. Tuż po ruszeniu z miejsca, po dłuższym postoju, i tylko raz. Nie wiem nawet czy to przypadkiem zupełnie coś innego. Jestem po przeglądzie przy 40 tyś km, hamulce są ok, więc nawet się w to nie wgłębiałem.
Ale u Ciebie drogi kolego, to jest coś poza normą.
A tak wo ogóle, zrobiłeś coś z tym? Jak się to skończyło?

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 20 maja 2013, 21:31
Posty: 28
Auto: Mazda 6 2.0 Sky Passion. 07.2013

Postprzez ggrzesiek » 21 paź 2015, 18:22

to samo w mojej trójce od nowości. Zauważyłem, że dzieje się to w chłodne dni zanim auto się nagrzeje. Również coś z prawej strony z przodu. Gdy odbierałem auto w styczniu było to słychać, potem całe lato nic i nagle wróciło... Udało się coś z tym zrobić?
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2014, 10:39
Posty: 76 (0/2)
Auto: M3 BM 120KM 6AT, SkyPassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6