problem ze zbyt szybkim przełączaniem biegów w AUTOMACIE

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez johny73 » 14 lut 2022, 18:29

Witam
Prosze o pomoc fachowców. Jestem uzytkownikiem mazdy 6 GJ 2,5 PBz 2016 roku w automacie od 3 lat.
Wcześniej miałem przez 3 lata GH – też automat. Wtedy nalatałem 200 tyś km i nic się nie działo.
Teraz mam w GJ 95 tyś. Przez dwa lata wszystko super. Po dwóch latach skrzynia przełącza mi biegi na wyzszy zbyt szybko.
Jadąc 50-60kg/h juz mam 6 bieg. Jak już wrzuci 6 bieg na tak małej prędkości ,to słyszę dziwne dzwieki spod auta, podobne do jazdy manualem na zbyt wysokim biegu, jakby "duszenie" się auta.
Słyszałem o sterowniku AT i o uczeniu się naszego stylu jazdy przez te automaty.
Zawsze jeżdże spokojnie, jak nie trzeba "cisnąć". I dziwi mnie ,że po dwóch latach dopiero się nauczyła mojego spokojnego stylu?
Czy ktoś z Was wie jak rozwiązać ten problem, żeby magicy od skrzyń mnie nie "wydoili" i nie doświadczali na moim przypadku?
Czy rzeczywiście wystarczy reset sterownika AT? Jak się to robi i na jak długo wystarcza?
Proszę o odpowiedź ,bo nie mogę przez to spać – jak wyobrażę sobie poważną awarię skrzyni i koszty z tym związane.
Początkujący
 
Od: 9 gru 2021, 20:31
Posty: 2
Auto: mazda6 GJ

Postprzez johny73 » 16 lut 2022, 18:02

Super
widzę ,że naprawdę warto się do Was zwrócić z problemem.
ogrom pomocy jak cholera :( :( :( :(
Początkujący
 
Od: 9 gru 2021, 20:31
Posty: 2
Auto: mazda6 GJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6