Przycisk START nie wyzwala rozrusznika w Mazda 6 2.5 SkyPassion

Postprzez sobolus » 28 gru 2024, 13:52

Cześć, mam mazdę Mazda 6 2.5 SkyPassion w automacie, rocznik 2013.

Problem polega na tym, że wciśnięcie przycisku START/STOP zamiast startować silnik, wyłącza zegary. Samochód nie podejmuje próby zakręcenia rozrusznika. Aktualnie stoi pod domem, więc nie mogę wstawić go do serwisu, szukam przede wszystkim sposobu żeby go odpalić i wtedy zawieźć do serwisu. Mam kilka tropów, więc może zagadka jest do rozwikłania :). <glupek2>

Istotne fakty to:
1. Auto przez kilka godzin nie miało zasilania (akumulator był odłączony ze względu na ładowanie), teraz jest naładowany.
2. Wyświetla się błąd "SBS inspection required".
3. Auto stoi pod kątem na podjeździe z garażu.
4. Wciśnięcie hamulca przy włączonych zegarach nie powoduje zaświecenia się światełka na przycisku START/STOP (ale nie jestem pewien czy normalnie wtedy się zaświecało).
4. Nie brakuje płynów hamulcowego, oleju, etc.
5. Normalnie się otwiera i zamyka, kluczyki mają sprawną baterię.

Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak, że nie startuje? Ewentualnie czy może macie jakiś pomysł co dalej sprawdzać?
Pozdrawiam, Piotrek :)
Początkujący
 
Od: 28 gru 2024, 13:37
Posty: 1
Auto: Mazda 6 GJ 2.5l Skypassion automat 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6