Demontaż obudowy kluczyka

Postprzez donpedro5 » 29 sty 2024, 22:17

Witam,
Z racji że obudowa mojego kluczyka jest już mocno nadszarpnięta biegiem czasu, kupiłem dzisiaj nową obudowę kluczyka do Mazdy 6 (kod SKE13E-01) jak na zdjęciu. Ma przyjść jutro, ale w między czasie przystąpiłem do rozbierania starego kluczyka i ku mojemu zaskoczeniu nie jest to takie proste – tzn. otworzyłem kluczyk, ale bałem się uszkodzić płytkę (podważyć w otwór po wyjętym grocie kluczyka) więc otwierałem próbując rozszczepić plastik i zostawiłem ślad na plastiku. Generalnie to nie problem bo obudowa i tak jest już mocno zużyta i pójdzie na śmietnik, ale chodzi o tą nową która przyjdzie. Ktoś ma może jakiś sprawdzony patent na bezszkodowe otwieranie tej obudowy – tak żeby nic nie uszkodzić? :D Domyślam się że skoro to sama obudowa, bez płytki, to będzie łatwiej, ale może ktoś już przerabiał temat i wie jak się za to właściwie zabrać ;) Z góry dzięki za pomoc
Obrazek
Początkujący
 
Od: 26 lip 2023, 12:45
Posty: 13 (4/0)
Auto: Mazda 6 GJ (III generacja) 2017

Postprzez KamilTbK » 1 lut 2024, 19:51

Wyciągasz grot i w miejscu mocowania grota po bokach od strony wewnętrznej podważasz śrubokrętem. Jak już się otworzy lekko to od zewnątrz śrubekrecik i jedziesz od końca do początku delikatnie podważając – kluczyk sam się otwiera. Dziesiątki otwierałem i nie udało mi się zostawić śladu zwykłym śrubokrętem:D
Początkujący
 
Od: 2 lip 2023, 16:37
Posty: 4 (0/1)

Postprzez beniu55 » 2 lut 2024, 00:52

Forumowicz
 
Od: 11 lip 2021, 10:49
Posty: 90 (2/4)
Skąd: Rzeszów
Auto: mazda cx3 2.0 2018

Postprzez donpedro5 » 7 lut 2024, 01:18

Wielkie dzięki Panowie za pomoc! :) Udało mi się tak jak opisaliście wymienić tą obudowę kluczyka – zero śladu wymiany! <jupi> Jakoś tak przyjemniej się teraz nawet otwiera autko z nowym kluczykiem :D
Początkujący
 
Od: 26 lip 2023, 12:45
Posty: 13 (4/0)
Auto: Mazda 6 GJ (III generacja) 2017

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6