Silnik nie działa poprawnie PROBLEM

Postprzez MateuszWk » 21 gru 2021, 12:21

Witam

Mój problem zaczął się około 4 tygodni temu.
Podczas porannego odpalania samochodu ciężej mi odpalił, zaczęło trochę szarpać i falować.
Podczas jazdy chwilowo wszystko się uspokoiło. Po przejechaniu 5 km samochód podczas dodawania gazu zaczął szarpać oraz przy wyższych obrotach dymić na biało.
Jeżeli jest to jakaś podpowiedz to podczas tego odpalania auta zauważyłem tak jakby że radio się zawiesiło i dłużej się uruchamiało.
Wstawiłem samochód do mechanika. Sprawdzone zostały wtryski, przepustnica, zawór EGR oraz podmieniony zawór CSV. Po 3 tygodniach mechanik się poddał.
Na komputerze diagnostycznym nie wychodzą żadne błędu ani żadnych kontrolek nie wyświetla na zegarach które wskazywały by na błąd.
Proszę o pomoc gdyż nie mam już siły ani pomysłu co się może dziać.
Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Model Auto to Mazda 6 z 2015 silnik 2,2 110 Kw.
Początkujący
 
Od: 21 gru 2021, 12:11
Posty: 1
Auto: Mazda 6 2015 2.2 ON

Postprzez mario-k » 14 kwi 2022, 19:50

A filtr paliwa wymieniony
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez 3one » 20 kwi 2022, 10:56

Mnie przerywal samochod bez wiekszego powodu w przypadkowych momentach. Tez wstawilem do mechanika i po wymienieniu kilku sensorow/czesci nie udalo mu sie rozwiazac problemu. Po jakims miesiacu szukania okazalo sie ze jakas mala kostka elektryczna miala jeden kabelek luzny co powodowalo problem (koszt nowego 15zl). Na poczatku w moim przypadku nie wychodzil blad silnika ale po jakims czasie juz zaczelo pokazywac bledy chyba w ilosci obrotow silnika czy cos takiego(juz nie pamietam dokladnie).
Początkujący
 
Od: 14 mar 2014, 22:40
Posty: 16 (3/0)
Auto: MAZDA 6 sedan
2015. 2,2 Diesel 150km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6