Mazda6 pompa oleju

Postprzez glonu86 » 23 kwi 2020, 12:06

Witam wszystkich!
Mam problem z moją Mazda6 GJ 2.2D sport(175km) z2013 roku. Jakiś czas temu wyskoczył mi komunikat o zbyt niskim ciśnieniu oleju, oczywiście od razu się zatrzymałem, zgasiłem silnik i komunikat zniknął... Po jakims czasie to samo. Pojechałem do mechanika, zrzuciliśmy miskę i się okazało że sito od smoka olejowego pękło i zapchało kanały w pompie. Pompy i smoka w normalnym sklepie kupić nie można (UK). Mechanik wyczyścił wszystko i powiedział że na razie mogę tak jeździć dopóki nie kupię pompy w serwisie lub używanej.
Znalazłem kilka używek, ale nie jestem pewny czy jest jakaś różnica pomiędzy wersja 175km a 150? Szukałem numeru części ale nijak nie mogę go znaleźć...
Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2020, 08:47
Posty: 2
Auto: Mazda 6 2.2 d skyactive sport

Postprzez darrecki » 23 kwi 2020, 13:20

Pompy 150 i 175 koni są takie same.
Smok jest oferowany jako część zamienna.
Zastanawia mnie jakim cudem sitko może pęknąć. Zapchać owszem, ale w zasadzie nie ma opcji żeby się to rozpadło.
Jeśli jeździsz bez smoka, to znaczy że bardzo nie lubisz swojego auta...
Jeśli panewki przeżyły, to jeszcze zdejmij pokrywę zaworów, wyczyść syf i zmień podkładki podkładki pod wtryskami, bo sytuacja dosyć szybko się powtórzy
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez glonu86 » 23 kwi 2020, 17:53

Dzięki za odpowiedź i rady. Jeżdżę bez smoka bo go niestety nie mogłem znaleźć... Mechanik powiedział że jakiś czas dam radę, więc mu zaufałem, w końcu to mechanik :)
A propos smoka, to jest on plastikowy i był cały połamany, a jak po wyciągaliśmy resztki to były one bardzo kruche. Więc albo taki materiał, albo komuś się zapchał i debil chciał sobie dziurki powiększyć jakims śrubokrętem... Nie wiem, ale tylko to mi do głowy przychodzi.
Mam w planie wymianę uszczelek razem z pompa i olejem bo to już gdzieś wyczytalem.
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2020, 08:47
Posty: 2
Auto: Mazda 6 2.2 d skyactive sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6