czujnik temperatury powietrza dolotowego

Postprzez augustrafal » 14 lis 2019, 20:40

witam mam pytanie na temat czujnika temperatury powietrza dolotowego. moja mazda nie ma zadnych bledow sle duzo pali. mam ja 5 miesiecy. spalanie srednie 30-33MPG. poznalem mechanika w Mazdzie Polaka ( mieszkam w UK) powiedzial ze one czesto sie zawalaja nagarem i mial racje. udalo mi sie zrobic cale czyszczenie ukladu dolotowego i zaworow dolotowych w mazdzie wdobrdj cenie. myslalem ze to pomoze bo otwory w kolektorze byly tak zaklejone ze byly grubosci palca. auto pracuje plynnie bez kangura. niestety spalanie sie nie zmienilo na nasze zdziwienie. pogrzebalem forscanem i na pomiarach temperatury powietrza czujnik 1 IAT11 pokazuje -40 stopni. przypominam ze nie ma zadnych bledow. moje pytanie ktory to czujnik. mechanik w mazdzie mowi ze nie moze namierzyc tego oznakowanie w mazdowskim kompie. w google tez nie ma nic o IAT11. on zgaduje ze to moze byc cxujnik w intercoolerze ale nie ma pewnisci. czy ktos moze cos napisac? ciekawostka od kolegi z mazdy ponoc czujniki jak sa uszkodzone pokazuja zawsze -40 stopni. jesli to w intercoolerze to moze sie zgadzac ze daje wyzsza dawke paliwa i wiecej pali i jest mulowaty na niskich obrotach
Załączniki
367E9FB4-0E3F-4B1B-B824-E1996C6D5F3E.jpeg
Początkujący
 
Od: 20 wrz 2019, 17:57
Posty: 7
Auto: mazda 6 2.2 2014 153km

Postprzez Lechu2wa » 9 lip 2020, 06:56

Witam czy udało ci się rozwiązać ten problem? Bo jestem nowym posiadaczem swojej i widzę że mam tak samo.U mnie do tego czasem wyskakuje błąd P0101 i wtedy widzę że wskazania przepustnicy zacinają się na 82%
Początkujący
 
Od: 9 lip 2020, 00:33
Posty: 1
Auto: Mazda 6 skyactiv 2.2d
2016 manual

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6