Strona 1 z 1

Mazda 6 GJ FL wymiana foteli na skórę

PostNapisane: 26 mar 2020, 08:24
przez ogo2103
Opiszę swoje doświadczenie z wymianą foteli na skórę z elektryką. Długo szukałem informacji na forach aż w końcu sam do tego doszedłem.

– przednie fotele z GJ nie pasują do GJ FL. Nawet jeśli masz kostke zasilająca- białą, to szeroka kostka nie pasuje (poduszki, grzanie, itp.). Trzeba przerabiać instalacje.
– podpięcie zasilania fotela pasażera to nie problem bo są 2 kable. Problem pojawia się w identyfikacji 5 kabli w kostce kierowcy. Schematy nic nie dają bo wskazują kolory kabli w instalacji pojazdu, których faktycznie nie ma. Dorobienie ich nie jest problemem, problem gdzie je wpiąć. ASO tego nie chce robić.

Ostatnia możliwość w takiej sytuacji, czyli w mojej, to przełożenie samej tapicerki na stelaże które są w samochodzie. Dzięki temu nie grzebiemy w instalacji, jednak niestety fotele pozostają dalej sterowane manualnie. Przełożenie samej tapicerki to jakaś masakra, ale skoro zacząłem to robić to postanowiłem dokończyć. Straciłem na to kilka popołudni i na szczęście autem nie musiałem jeździć.

Wypinamy fotele z auta – wcześniej odpinamy akumulator. Następnie rozbieramy wszystkie elementy tak, aby siedzisko i oparcie było osobno, rozpisany wiązki pod fotelem. Następnie rozwarstwiamy siedzisko i oparcie po to aby wyjąć gąbkę z tapicerki. To jeszcze nie koniec... teraz trzeba zdjąć tapicerkę z gąbki, a tam jest milion małych i trudno dostępnych haczykow.

To jeszcze nie koniec. Gdy już roprujemy tapicerkę na wszystkich fotelach, to teraz trzeba ja złożyć, czyli powtórzyć wszystkie czynności w odwrotnej kolejności. Zaznaczam, że montaż tapicerki jest dwa razy trudniejszy niż jej zdjęcie.

Efekt końcowy rekompensuje pot, krew i łzy :)

PostNapisane: 26 mar 2020, 09:43
przez Tubi
Na fotelu kierowcy tapicerka jest rozdarta?

Re: Mazda 6 GJ FL wymiana foteli na skórę

PostNapisane: 26 mar 2020, 11:21
przez ogo2103
Nie, a dlaczego pytasz?

Re: Mazda 6 GJ FL wymiana foteli na skórę

PostNapisane: 26 mar 2020, 12:50
przez Tubi
ms.JPG

PostNapisane: 26 mar 2020, 16:12
przez ogo2103
Błagam, proszę nie doktoryzować się nad zdjęciem. Chodzi o podpowiedź zainteresowanym, jak wymienić fotele, a nie analizę zdjęć...

PostNapisane: 27 mar 2020, 07:37
przez Tubi
Nie doktoryzuje, po prostu mnie osobiście by to okropnie wkurzało. Ale to Twoje fotele, szacun za włożoną pracę :)

PostNapisane: 27 mar 2020, 08:28
przez ogo2103
Dzięki :)
Na zdjęciu może tak wygląda, ale to nie jest żadne pęknięcie. Tak jest szyta tapicerka skórzana w Mazdach i wszystkie fotele taką mają wstawkę.
Gdyby ktoś potrzebował podpowiedzi jak sie do tego zabrac to proszę pisać śmiało.

Tubi napisał(a):Nie doktoryzuje, po prostu mnie osobiście by to okropnie wkurzało. Ale to Twoje fotele, szacun za włożoną pracę :)


Dopisano 27 mar 2020, 08:31:

Kierownice też sam obszywałem bo ta skóra oryginalna po 70 000km wyglądała tragicznie.

Re: Mazda 6 GJ FL wymiana foteli na skórę

PostNapisane: 30 maja 2020, 07:28
przez karolkus
Ja kilka razy dokładałem skóre do mazdy GJ/GL,
te pieć przewodów nie jest problemem ale trzeba wywalić konsole środkową i lewarek zmiany biegów, podnieść wykładzinę i wpiąć się w instalacje. Dokładnie analogicznie jest w cx-5 KE.
Te 5 przewodów dotyczy fotela kierowcy z pamięcią – jeśli jest tylko sterowany elektrycznie.
Uwaga. Fotel pasażera z EU nie pasuje do US (i odwrotnie) podłączenie fotela EU do samochodu z usa może spowodować jego zapalenie (fotela) :D Spowodowane jest to matą wykrywającą siedzącą osobę w US jest to w zasadzie waga w eu prosta mata. Najlepiej przekładać zgodnie z generacjami (fl do fl itp) wtedy wtyczki pasują. Fotele po dołożeniu kawałka instalacji nie wymagają przyuczania czy tez kodowania.