Nie potrafię usunąć tego posta....

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez frogen » 14 kwi 2018, 21:34

Sorki, zły dział, a nie wiem jak tu usunąć.

-------------------------------------------


Witajcie,

na wiosnę przyszedł czas na wymianę opon, a ze względu na wiek obecnych letnich, również na zakup nowych.

Wg. internetowego portalu z oponami powinienem wybrać 225/40/18 i tu super, ponieważ Fulda Sportcontrol 2 są w całkiem rozsądnej cenie. Zerknąłem jednak co mam obecnie naciągnięte i jest to 225/45/18. Takie opony są 45% droższe...

Tu rodzi się pytanie, czy poza tym że wskazanie prędkościomierza i szybszym przyrostem przebiegu (ok 5%) coś jeszcze mi grozi ?

Czy ma ktoś takie oponki i jest w stanie pochwalić się zdjęciem, pytam bo wyczytałem na jakimś forum o niekorzystnym wyglądzie ze względu na mniejszy rozmiar opony.

Pzdr
Frogen
Początkujący
 
Od: 11 mar 2016, 11:44
Posty: 14
Auto: Mazda 6 GH Kombi 2.0 DISI

Postprzez dyzioo » 17 kwi 2018, 22:00

Brałbym pod uwage bezpieczeństwo jako priorytet potem wygode podróżowania a estetyka na samym końcu. Zerknij do manuala co pisze na temat rozmiaru zalecanego przez producenta a nie to ci sklep zaleca. Bo wyjdziesz jak przyslowiowy Zabłocki na mydle.. aby wydymać klienta z kasy...
Pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2008, 12:56
Posty: 247 (0/3)
Skąd: Gumilas
Auto: byla M6 GG 2.0 D 2005
byla M6 GH 2.0 2008
jest M6 GJ 2,0 Pb AT 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6