Mazda6 GJ USA – Airbag Sensor dopasowanie

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez coolio997 » 10 gru 2016, 17:09

Witam. jestem nowym posiadaczem Mazdeczki, 2016 r. z USA oczywiście po powiedzmy drobnym uderzeniu przednim. Autko jest w pełni złożone tylko mam problem z sensorami poduszek, które są z wersji europejskiej. Wychodzi na to, że gryzą się one z komputerem airbagów i wyrzuca błąd mimo skraschowania tego kompa.. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów posiada numer sensorów poduszek z wersji USA lub posiada takowe do sprzedania?? pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 15 sty 2017, 16:03 przez matthies, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmiana nazwy tematu
coolio997
 

Postprzez coolio997 » 26 gru 2016, 21:01

Witam... odpowiem sam sobie na zadane pytanie gdyż wszystko ustaliłem...

MUSZĄ BYĆ CZUJNIKI AMERYKAŃSKIE DO AMERYKAŃSKIEJ WERSJI. EUROPEJSKIE SIĘ GRYZĄ Z KOMPUTEREM. pozdrawiam
coolio997
 

Postprzez zięba » 20 paź 2018, 12:36

Ja posiadam też z USA, nie była " bita" tylko zdewastowana, próba kradzieży , skopana itp,
Ale na placu została też rozkradziona z różnych elementów, w kraju już dwa lata i ja właśnie kupiłem,
Nie było czujnika uderzenia bocznego strona lewa, dokupiłem z wersji USA tylko że ze strony prawej , po podłączeniu dalej i próbie skasowania błędu pojawia się ponownie.
B1226-13 Czujnik ciśnienia układów zapewniających bezpieczeństwo bierne po stronie kierowcy.Przerwa w obwodzie.Bieżący kod DTC.lampka ostrzegawcza włączona.
i kolejny
B1197-55 Czujnik przyspieszenia obwodowego w drugim rzędzie po stronie pasażera.Nie skonfigurowano. Bieżący kod DTC. lampka ostrzegawcza włączona.

Proszę o pomoc i przemyślenia, dziękuję
Początkujący
 
Od: 9 wrz 2014, 18:05
Posty: 23 (0/2)
Auto: Mazda 6 GJ 2,5 192km skayaktiw ASB

Postprzez zięba » 18 lis 2018, 11:03

Po dostaniu się do bocznych tylnych czujnikow , po wymontowaniu lewego czujnika odrazu był błąd obwód przerwany, z prawej bez czujnika bez zmian komunikat nieskonfigurowany/ nie przyuczony. Po zamianie czujnika z prawej na lewą wszystko wraca do początku czyli prawa strona błąd B1197r-55 a lewa jest Ok , czujnik sprawny bo po lewej stronie działa. Jakieś przemyślenia ???dziękuję
Początkujący
 
Od: 9 wrz 2014, 18:05
Posty: 23 (0/2)
Auto: Mazda 6 GJ 2,5 192km skayaktiw ASB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6