Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Hubert-mazda » 9 wrz 2016, 07:12

Przy przebiegu ok 40 tys. na zimnym silniku przy ruszaniu do przodu występują szarpania. Opis – wrzucam 1 bieg, puszczam lekko sprzęgło żeby wyjechać z garażu (bez gazu) i szarpie silnikiem. Jak się rozgrzeje jest wszystko ok. Nie jest tak codziennie, są dni że jest dobrze. Zgłaszałem w ASO nie rozwiązali problemu po mimo podmiany poduszki pod silnikiem i przepompowania układu sprzęgła. Nie wiem co robić jedyną racjonalną kwestią jest chyba rozebranie skrzyni biegów. Proszę o komentarze kto ma podobne przypadki.
pozdrawiam.
Hubert-mazda
 

Postprzez KMBak » 11 wrz 2016, 21:52

Film by był wskazany... Bo objaw raczej wskazywałby sprzęgło. Na zimnym silniku obroty są wyższe, niż na ciepłym z odrobiną gazu...
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez iparts » 13 wrz 2016, 10:32

Również stawiałbym a sprzęgło, a w ostateczności uszkodzenie skrzyni biegów. W jakim stopniu bierze Ci pedał sprzęgła – wysoko czy nisko?
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 5 sie 2014, 13:50
Posty: 324 (1/5)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 TB 3.7L 277KM

Postprzez Mirecsk38 » 2 paź 2016, 18:26

mam podobne objawy. Tez sobie mysle, ze to sprzeglo. Zaczelo sie ostatnia zima przy przebiegu kolo 30tkm, aktualne jest 44tkm. Jak to chcialem lepej obserwowac, to za 4 dni ani raz niezrobilo a temperatury juz bylo kolo 10 stopni. No i nic a zona mowi ze tez za caly tydzen nic. Napewno sie pokaze tylko mimo ASO a po gwarancji
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2013, 11:22
Posty: 237 (2/6)
Auto: Mazda 6 GJ, 2.0 145HP, WGN

Postprzez Hubert-mazda » 5 paź 2016, 21:48

Po niedzieli ustalam koszt rozebrania skrzyni biegów w ASO MAZDA,, dzis jak sie oziębiło szarpało znowu. Sprzęgło bierze normalnie może ciut niżej niż w nowym. Rozbiorą i jak znajdą przyczynę zamieszczę zdjecia. Poprzednim autem zrobiłem 240 tys i nie było żadnych problemów ze sorzęgłem. Fakt to był Japończyk ale nie Mazda.
Hubert-mazda
 

Postprzez Mirecsk38 » 5 paź 2016, 22:11

dzis zone zaszarpalo, jestem ciekaw ,czy zaszarpie i jutro, pojutrze, bo ma byc jescze chlodnej. W ASO niewierza w sprzeglo bo to niemozliwe u mazda a po tyle km, mowa tylko a zlym paliwie=wina klienta. Powiedzalem, ze z 95% tankuje w Austrii, to mam tankowac na slowacji, bo tam moze zle paliwo maja . Jestem ciekaw, co pokaze rozebranie sprzegla .
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2013, 11:22
Posty: 237 (2/6)
Auto: Mazda 6 GJ, 2.0 145HP, WGN

Postprzez Hubert-mazda » 21 paź 2016, 22:17

Dzis po wymianie sprzęgła, docisku i łożyska oporowego, wszystko przypalone i w kolorze fioletowym. Na razie wszystko dobrze jak bedzie dalej napisze ASO załatwiło to mega szybko wiec tez należą sie podziękowania.
Hubert-mazda
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6